خداحافظی ویندوز با برنامه Paint
نرم افزار و سیستم عامل

خداحافظی ویندوز با برنامه Paint

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

هر کسی که از ویندوزهای مایکروسافت استفاده کرده باشد با برنامه پینت (Paint) آشنایت دارد و حتما یک بار از آن استفاده کرده است. حال خبری منتشر شده که مشخص می کند مایکروسافت قصد دارد این برنامه ۳۲ ساله را متوقف کند و از نسخه های جدید ویندوز حذف نماید. برنامه ای که در عین سادگی بسیار مفید و کارآمد بوده است و حذف آن باعث ناراحتی علاقه مندان به آن خواهد شد.

برنامه گرافیکی و مشهور پینت برنامه ای ساده و کم حجم مخصوص ویرایش تصاویر می باشد که در نسخه های مختلف ویندوز از سال ۱۹۸۵ میلادی وجود داشته است. برنامه ای که با محیطی ساده و پیش پا افتاده گره های بسیاری را برای کاربران باز می کند و کارهای گرافیکی زیادی را می توان با استفاده از آن انجام داد. عملیات های گرافیکی نظیر برش عکس، جابجایی تصویر، رنگ آمیزی عکس، تغییر اندازه تصاویر، ذخیره تصویر در فرمتهای مختلفی نظیر jpg و png و ...

 جالب است بدانید که این برنامه معروف در ابتدا مربوط به شرکتی دیگر بوده که توسط مایکروسافت خریداری شده و در نسخه های مختلف ویندوز قرار گرفته است. این طور که گفته شده به نظر می رسد مایکروسافت قصد دارد برنامه ای جدید و با امکانات پیشرفته تر جایگزین پینت نماید و همین باعث حذف پینت از ویندوز شده است. البته پینت تنها برنامه ای نیست که با روی کار آمدن ویندوز 10 حذف می شود. شایعایی مبنی بر حذف برخی دیگر از برنامه های قدیمی ویندوز منتشر شده است که جای تامل دارد. به عنوان مثال برنامه Movie market که برنامه ای ساده مخصوص ساخت کلیپ تصویری بود نیز در گذشته از ویندوز حذف شده است.

ویندوز 10

برنامه جدید Paint3D جایگزین Paint قدیمی

با روی کار آمدن ویندوز ۱۰ مایکروسافت قصد دارد برنامه هایی که یادآور ویندوزهای قدیمی می باشند و ظاهری کهنه به خود گرفته اند را نوسازی نماید. بر همین اساس این شرکت قصد دارد برنامه Paint3D را که برنامه ای مختص طراحی تصویر سه بعدی است منتشر کند. همین امر باعث شده این شکرت به فکر از دور خارج کردن برنامه قدیمی پینت شود.

البته شرکت مایکروسافت این خبر را تکذیب کرده و در توضیح گفته برنامه paint به طور کلی از ویندوز حذف نخواهد شد و تنها به طور پیش فرض در دسترس نیست و کاربران علاقه مند می توانند آن را نصب کنند. در ادامه توضیح داده شکه که این برنامه همچنان در فروشگاه ویندوز در دسترس می باشد و کاربران می توانند آن را دانلود کرده و نصب نمایند.

به این مطلب امتیاز دهید

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی

نظرات کاربران (۰)