تعداد دانلود اسنپ چت در گوگل پلی به یک میلیارد رسید
موبایل

تعداد دانلود اسنپ چت در گوگل پلی به یک میلیارد رسید

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

استفاده از اپلیکشین معروف اسنپ چت مجددا رونق یافته است به طوری که در روزهای اخیر تعداد دانلود این برنامه موبایلی در فروشگاه گوگل پلی به یک میلیارد بار رسیده است. برنامه Snapchat در حالی یک میلیارد دانلود و نصب در گوگل پلی را تجربه می کند که چندی پیش با بی رغبتی کاربران مواجه شده و ارزش سهام آن به شدت افت پیدا کرده بود.

اما به نظر می رسد کاربران گوشی های هوشمند تمایل زیادی به چنین اپلیکیشن هایی دارند تا به وسیله آن چهره خود را تغییر داده و با استفاده از فیلترها و افکت‌های مختلف، خود را به شکل حیواناتی چون سگ، گربه، موش و .... در بیاورند. این همان دلیلی است که باعث شده برنامه Snapchat بتواند بیش از یک میلیارد نصب را گوگل پلی تجربه کند؛ گرچه عوامل دیگری نیز در این موضوع دخیل می باشند.

اسنپ چت (Snapchat) اپلیکیشن ساخت تصویر و ویدیو می باشد که در آن چهره افراد تغییر یافته و روی آن شکلک و ماسک قرار می گیرد. این برنامه در سال ۲۰۱۱ میلادی منتشر شد و با توجه به ایده جالب آن توانست کاربران زیادی را به خود جذب کند. اما این رشد در سال ۲۰۱۷ متوقف شد و وضعیت بسیار بدی برای اسنپ چت بوجود آمد. طبق گزارشات این شرکت تا آن زمان بالغ بر ۲.۳ میلیارد دلار هزینه صرف اسنپ چت شده بود، در حالی که تنها ۱۴۹ میلیون دلار از آن کسب درآمد شده بود و این به معنای واقعی نوعی ورشکستگی بود.

اما در سال ۲۰۱۹ این برنامه در روند فعالیت خود تغییر ایجاد کرده و اپلیکیشن را از نو بازسازی نمود. تا پیش از این اپلیکیشن دارای مشکلات جدی در طراحی بود و کاربران حتی با بالاترین مدل های گوشی در اسنپ چت دچار مشکل می شدند. اما در نهایت بازطراحی برنامه باعث شد مشکلات حل شده و کاربران به این برنامه تمایل بیشتری نشان دهند. همچنین سرویس اشتراکی جدیدی در اسنپ چت با عنوان Premium Snapchat راه‌اندازی شده که در آن تولیدکنندگان محتوا فرصت داشتند تا با ارسال محتوا از کاربران هزینه دریافت کنند که طبیعتاً از این مبالغ اسنپ چت نیز درصدی دریافت می کند. همین تغییر رویه Snapchat باعث شد این برنامه موبایلی در سال جدید رشد بی سابقه ای داشته باشد و بتواند پس از چند سال فعالیت به جمع اپلیکیشن های میلیاردی گوگل پلی بپیوندد. علاوه بر این در سال جاری تعداد کاربران اسنپ چت به ۱۹۰ میلیون کاربر در روز رسید.

با تمام این اوصاف و با آمار بالای دانلود این برنامه و محبوبیت آن در میان کاربران موبایل، همچنان امتیاز اسنپ چت در گوگل پلی استور ۴.۱ می باشد که این مقدار برای اپلیکیشنی با این آمار دانلود مناسب نیست. چراکه انتظار می‌رود برنامه‌ای با یک میلیارد دانلود در گولگ پلی و پیوستند به جمع معدود اپلیکیشن های فوق محبوب، رضایت بیشتری از جانب کاربران خود بدست آورد. لازم به ذکر است که غیر از برنامه‌های که به‌طور پیش‌فرض روی گوشی های اندروید نصب هستند، کمتر برنامه ای وجود دارد که بتواند به این تعداد نصب دست پیدا کند.

منبع: شهر سخت افزار

به این مطلب امتیاز دهید (امتیاز ۴ از ۵ از مجموع ۲ رای)

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی

نظرات کاربران (۲)

linda

معدود برنامه های اندروید تا به حال تونستند یک میلیارد نصب فعال داشته باشند. مثل آفیس، گوگل کروم و کلین مستر. یعنی الان اسنپ چت برای کاربران از نون شب هم واجب تره که آمار نصبش در حد برنامه های ضروریه

۱ هفته پیش
مفیدی

ایده خوب برای برنامه داشته، کاربرها هم از اون استقبال کردند

۴ هفته پیش