تلویزیون هوشمند هواوی با سیستم عامل هانگ‌منگ در راه است
نرم افزار و سیستم عامل

تلویزیون هوشمند هواوی با سیستم عامل هانگ‌منگ در راه است

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

منبعی آگاه اعلام کرده که یکی از زیرمجموعه های شرکت هواوی در حال تولید تلویزیون هوشمند مجهز به سیستم عامل هانگ منگ (Harmony) می باشد. سیستم عاملی که تا پیش از این تصور می شد جهت استفاده در گوشی های هوشمند ساخته شده اما مدیر هواوی اعلام کرده که هانگ منگ برای اینترنت اشیاء ساخته شده و در تولیداتی همچون تلویزیون هوشمند کاربرد دارد.

شرکت «آنر» یکی از زیرمجموعه‌های شرکت مخابراتی هواوی می باشد که اخیرا اعلام کرده در حالی تولید تلویزیون‌های هوشمند مجهز به سیستم عامل می باشد. اکنون منبعی آگاه فاش کرده که نخستین تلویزیون هوشمند که توسط هواوی در حال تولید می باشد از سیستم عامل هانگ منگ استفاده می کند. 

طبق اطلاعات بدست آمده احتمالا هواوی نخستین تلویزیون هوشمند خود را در آگوست سال جاری میلادی رونمایی کرده و وارد بازار نماید. هواوی این محصول خود را «نمایشگر هوشمند» نام گذاشته است؛ چراکه در حقیقت این محصول یک مرکز جهت کنترل تمام دستگاه‌های متصل به اینترنت در خانه می باشد. 

به گفته رئیس شرکت آنر تلویزیون در دست تولید علاوه بر ارائه خدمات سرگرم کننده برای خانواده، یک مرکز اطلاع رسانی نیز می باشد که به وسیله آن می توان دیگر دستگاه های متصل به اینترنت تحت کنترل گرفت. البته جزئیات بیشتری در این خصوص توسط مدیر این شرکت ارائه نشده است. اما به نظر می رسد هواوی قصد دارد با تولید این نوع تلویزیون ها علاوه بر پیشبرد اینترنت اشیاء، تحولی اساسی در این موضوع ایجاد نماید.

هواوی در حالی قصد دارد که سیستم عامل هانگ منگ را در تلویزیون هوشمند مورد استفاده قرار دهد که تا چندی پیش تصور همگان بر این بود که این سیستم عامل جهت جایگزین شدن با اندروید در گوشی های هوشمند هواوی تولید شده است. اما چند روز پیش مدیرعامل هواوی اعلام کرد که سیستم عامل هانگ منگ جایگزین اندروید نیست و برای اینترنت اشیاء ساخته شده است. حالا هم خبر تولید تلویزیون هوشمند دارای سیستم عامل Hongmeng این ادعا را ثابت کرد و احتمالا دیگر کسی تصور نمی کند که هانگ منگ جایگزین اندروید باشد.

طبق گزارش‌های ارائه شده توسط مسئولین هواوی، توسعه سیستم عامل «هانگ منگ» پایان یافته و اکنون در مرحله آزمایش می باشد و پیش بینی شده که تا ماه آینده عرضه شود. همچنین یکی از مدیران ارشد هواوی اعلام کرده که Hongmeng محدود به اینترنت اشیاء نخواهد بود و دیگر دستگاه ها نظیر روترها، سوئیچ شبکه و مراکز اطلاعاتی نیز از آن استفاده خواهند کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

به این مطلب امتیاز دهید

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی

نظرات کاربران (۰)