تعلیق حساب‌ کاربری رسانه‌های ایرانی در توئیتر
دنیای وب

تعلیق حساب‌ کاربری رسانه‌های ایرانی در توئیتر

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

شبکه های اجتماعی خارجی نظی توییتر و اینستاگرام چند وقتی می شود که صفحات کاربران ایرانی را مسدود می کنند و این بار نوبت رسانه‌های دولتی شده است که حساب توییتر آنها توسط این شبکه اجتماعی مسدود شود. این موضوع را دیروز، خبرگزاری فرانسه تأیید کرد و گفت که توئیتر، حساب‌های کاربری برخی «رسانه‌های دولتی ایران» به حالت تعلیق درآمده است.

توییتر در راستای اهداف ضدایرانی خود دیروز حساب‌های توئیتری چند خبرگزاری ایرانی از جمله خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)، مهر و باشگاه خبرنگاران جوان را تعلیق کرده و دیگر امکان دسترسی به آنها امکان‌پذیر نمی باشد و هنگام ورود به این حساب‌های تعلیق‌شده پیغامی با عنوان معلق بودن این حساب نمایش داده می شود.

طبق گزارش خبرگزاری فرانسه که این خبر را منتشر کرده است، توییتر هنوز از حساب‌های تعلیق شده نامی به میان نیاورده است و در توجیه این عملکرد مدعی شده که در رابطه با حمایت از یک فرقه ضاله حساب‌های مذکور را به حالت تعلیق در آورده است. البته این اولین باری نیست که چنین اتفاقی رخ می دهد و این شبکه اجتماعی بارها حساب‌های کاربری مرتبط با ایران، روسیه و برخی مخالفان آمریکا مسدود کرده و برای هر یک بهانه های واهی مطرح کرده است.

به عنوان مثال این شبکه اجتماعی آمریکایی سال گذشته که برگزاری انتخابات میان دوره‌ای کنگره آمریکا در پیش رو بود، چند حساب مربوط به شهروندان ایرانی، روسی و ونزوئلایی را با ادعای فعالیت های خرابکارانه مسدود کرد. درحالیکه این افراد تنها شهروندان عادی بودند.

علاوه بر توییتر، فیسبوک و اینستاگرام نیز دست به چنین اقدامات غیرمنطقی زده اند که آخرین آن مسدود شدن حساب برخی فرماندهان نظامی کشور در اینستاگرام بود که باعث شده وجهه این شبکه ها در اذهان عمومی تخریب شده و موجی از واکنش‌ها علیه این شبکه های اجتماعی در فضای رسانه‌ای کشور ایجاد شود. البته ماجرا به شبکه های اجتماعی ختم نمی شود و شرکتهای آمریکایی گوگل و اپل که ارائه دهنده اپلیکیشن های موبایلی می باشند نیز چندی پیش برخی از اپلیکیشن های ایرانی را از فروشگاه های خود حذف کردند.

همچون موارد پیشین، در این مورد نیز بعید به نظر می رسد که صفحات مسدود شده مجددا بازگشایی شوند و کاملا مشخص است که این اقدامات شرکتهای آمریکایی نسبت به ایران، در راستای پروژه ایران حراسی می باشد که توسط دولت آمریکا راه اندازی شده است.

منبع: ایرنا

به این مطلب امتیاز دهید

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی

نظرات کاربران (۰)