سیستم عامل هانگ‌منگ جایگزین اندروید نیست!
موبایل

سیستم عامل هانگ‌منگ جایگزین اندروید نیست!

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

چندی پیش خبرهایی منتشر شده بود که نشان می داد شرکت هواوی در حال ساخت سیستم عامل هانگ منگ (Hongmeng) به عنوان جایگزین اندروید می باشد. در حالی که به تازگی این شرکت اعلام کرده که هانگ منگ جایگزین اندروید نیست و  برای دستگاه‌های IOT یا همان اینترنت اشیاء ساخته شده است. این خبر همه را به نوعی شکه کرد چرا که تا پیش از این تصور می شود که هواوی سیستم عامل هانگ منگ را به عنوان جایگزین اندروید درنظر گرفته است.

در همین رابطه مدیر هواوی گفته که در سیستم عامل هانگ منگ برای استفاده در اینترنت اشیاء (IOT) ساخته شده است و این شرکت برنامه ای جهت اصلاح هانگ منگ و استفاده از آن در اسمارت‌فون‌ها ندارد. چرا که همچنان اندروید اولین انتخاب هواوی می باشد. مدیر هواوی در حالی چنین سخنگی گفته که چین و آمریکا در جنگ تجاری به سر می برند.

جنگ تجاری چین و آمریکا و تحریم‌های آمریکا علیه چین و به دنبال آن قطع همکاری شرکت‌های تکنولوژی آمریکایی با هواوی باعث شد این تصور بوجود آید که هانگ منگ به طور اختصاصی سیستم عامل هواوی برای گوشی های هوشمند است و به عنوان جایگزین اندروید خواهد بود. پیش از این نیز نایب رئیس هواوی از توسعه سیستم عاملی جایگزین برای اندروید خبر داده بود که باعث دامن زدن به این شایعات شده بود.

«هواوی در حال توسعه و ساخت یک سیستم عامل و پلتفرم اختصاصی برای گوشی های هوشمند تولیدی خود می باشد تا جایگزینی برای اندروید باشد. البته این موضوع انتخاب با نیست و ما همچنان علاقه داریم که بخشی از خانواده بزرگ اندروید باشیم. با این حال فعلا هانگ منگ در مراحل آزمایش و توسعه می باشد.»

سیستم عامل هانگ منگ هواوی

نظرات ضد و نقیض مدیران هواوی به اینجا ختم نمی شود و پیشتر نیز موسس هواوی در مصاحبه‌ای ساخت سیستم عامل هانگ منگ را تائید کرده و گفته بود که سیستم عامل هانگ منگ ۶۰ درصد سریعتر از اندروید می باشد و از این نظر macOS را هم پشت سر خواهد گذاشت.

با این حال خبرهایی در خصوص تولید سیستم عامل اختصاصی هواوی برای گوشی های هوشمند به گوش می‌رسد که البته فعلا هیچ یک از مدیران هواوی به طور دقیق در مورد آن اظهار نظر نکرده اند. 

بعید نیست که علت تغییر سخت مدیران هواوی در خصوص «عدم استفاده از هانگ منگ به عنوان جایگزین اندروید» عقب نشینی آمریکا از مواضع خود و پایین آمدن تنش ها میان دو کشور چین و آمریکا باشد. چرا که چندی پیش آمریکا اجازه همکاری مجدد شرکتهای آمریکایی با شرکتهای چینی را صادر کرد. بنابراین به نظر می رسد حالا که آتش جنگ تجاری آمریکا و چین پایین آمده، این شرکت نیز از صحبت درباره جایگزین اندروید دست کشیده است.

با تمام این اوصاف به نظر می رسد هواوی، غول تکنولوژی چین در پشت پرده در حال توسعه سیستم عامل اختصاصی خود باشد. چراکه پیش از این جنگ تجاری نیز خبرهایی در مورد سیستم عامل اختصاصی هواوی به گوشی می رسید.

منبع: دیجیاتو

به این مطلب امتیاز دهید

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی

نظرات کاربران (۰)