اپلیکیشن‌های فروش بلیط هواپیما مجوز ندارند
موبایل

اپلیکیشن‌های فروش بلیط هواپیما مجوز ندارند

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

اپلیکیشن های مختلفی در حوزه فروش بلیط هواپیما فعالیت دارند که به نظر می رسد فعالیت آنها غیرقانونی می باشد. به تازگی عضو کمیسیون عمران مجلس اعلام کرده که فعالیت اپلیکیشن های فروش بلیط هواپیما فاقد مجوز می باشد. این اپلیکیشن اجازه فروش بلیط ندارند و فعالیت غیرقانونی آنها باعث بروز کلاهبرداری از مسافران خواهد شد.

سایت ها و اپلیکیشن های مختلفی در زمینه فروش بلیط هواپیما راه اندازی شده اند که در سال های اخیر با رونق فراوانی رو به رو شده اند. سایت هایی با عنوان چارتر که بلیط هواپیما را به صورت لحظه به فروش می رسانند که البته این خدمت آنها در اپلیکیشن های موبایلی نیز ارائه می شود. 

مجید کیانپور، عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به تداوم استفاده از برنامه های موبایلی فروش بلیط هواپیما و رزرو بلیط به وسیله این برنامه ها گفت:‌ «در حالی طبق نظر مسئولان سازمان هواپیمایی کشور، فروش بلیط هواپیما از طریق اپلیکیشن های موبایلی ممنوع می باشد، اما باز هم شاهد تبلیغات گسترده این اپلیکشین ها جهت فروش بلیط هواپیما به مسافران هستیم.»

کیانپور ضمن اشاره به این که هیچ یک از اپلیکیشن های خرید بلیط هواپیما مجوزی از سازمان هواپیمایی دریافت نکرده اند، گفت: «فعالیت غیرقانونی چنین برنامه هایی در حوزه بلیط هواپیما قطعا باعث کلاهبرداری ز مسافران می شود. این در حالی است که مسافران نیز تمایل زیادی به چنین برنامه هایی از خود نشان می دهند.»

این نماینده مجلس گفت: «در ماه های اخیر اطلاعیه های مختلفی از جانب سازمان هواپیمایی مبنی بر غیرقانونی بودن فعالیت نرم افزارهای فروش بلیط هواپیما منتشر شده است که هیچ کدام از آنها موثر نبوده و اپلیکیشن های مذکور همچنان به فعالیت خود ادامه داده اند. با وجود چنین وضعیتی لازم است دستگاه‌های نظارتی ضمن اجرای قانون با متخلفان برخورد نموده و برنامه های خرید بلیط را مسدود نمایند.»

وی با تاکید بر اینکه خرید و فروش بلیط هواپیما باید به صورت قانونی و ساختار یافته انجام شود، گفت: «مشخص است که فرآیند خرید و فروش بلیط هواپیما باید طبق قانون انجام شود و قطعا این اقدام چه از طریق اپلیکیشن و چه از طریق سایت باید ساماندهی شود تا مسافران هنگام خرید بلیط دچار مشکل نشده و متضرر نشوند.»

منبع: خبرگزاری تسنیم

به این مطلب امتیاز دهید

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی

نظرات کاربران (۰)