در مورد یوتیوب بیشتر بدانید
دنیای وب

در مورد یوتیوب بیشتر بدانید

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

قطعا یوتیوب بزرگترین سایت فعال در حوزه ویدیو می باید که روزانه میلیونها کاربر از سراسر دنیا در آن ویدیو بارگذاری کرده و تماشا می کنند. فعالیت های این شبکه اجتماعی ویدیو محور آمارهای جالب توجهی را ایجاد کرده که بسیاری از کاربران از آن اطلاع ندارند. اگر شما هم می خواهید از فعالیت های یوتیوب بیشتر بدانید بهتر است این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

سرویس اشتراک ویدیوی یوتیوب از سال ۲۰۰۵ میلادی فعالیت خود را آغاز کرد و پس از مدت کوتاهی توانست به بزرگترین پلتفرم ویدیویی دنیا تبدیل شود. در حال حاضر تعداد کل کاربران یوتیوب حدود ۲ میلیارد نفر در ماه می باشد که می توان گفت چنین آمار بزرگی در کمتر سرویس آنلاینی دیده می شود. بنابراین مشخص است که یوتیوب یکی از بزرگترین سرویس های آنلاین جهانی می باشد که محبوبیت بسیاری در میان کاربران جهان کسب کرده است.

یوتیوب در حقیقت نخستین پلتفرم ارائه ویدئو در دنیا نیز می باشد که در سال‌های اخیر نفوذ بیشتری در زندگی کاربران پیدا کرده است. این شبکه اجتماعی با کاربران میلیاردی خود آمار جالب توجهی ایجاد می کند که توسط وب سایت های ارائه آمار بررسی شده و طی گزارشی به کاربران ارائه شده است. این دانستنی‌های جالب در خصوص فعالیت های یوتیوب در ادامه ذکر شده است.

 • در هر ماه حدود ۲ میلیارد کاربر از کل دنیا از یوتیوب استفاده می کنند.
   
 • در هر ساعت به طور میانگین ۱۰۰ ساعت ویدئو توسط کاربران در YouTube بارگذاری می‌شود.
   
 • روزانه بیش از ۴ میلیارد ویدئو در یوتیوب تماشا می شود که این مقدار در ماه بیش از ۶ میلیارد ویدئو می باشد.
   
 • طولانی‌ترین ویدئویی که تا به حال در یوتیوب بازگذاری شده است ویدیویی با طول ۵۷۱ ساعت بوده که معادل ۲۳ روز و ۱۹ ساعت می باشد.
   
 • بیشترین اشتراک گذاری ویدیو در یوتیوب ایالات متحده آمریکا و عربستان سعودی می باشند. علت هم این است که در عربستان بیشتر شبکه های اجتماعی به جز یوتیوب ممنوع می باشد.
   
 • بیشترین ویدئوهای جستجو و تماشا شده در YouTube مربوط به حوزه «موسیقی» هستند.
   
 • دیگری موضوعی که در یوتیوب دارای جستجو و بازدید بالا می باشد «چگونه کراوات را ببندیم» است.
   
 • اولین فرد سیاسی و مشهوری که در یوتیوب کانال اختصاصی ایجاد کرد، تونی بلر، نخست وزیر بریتانیا بود که در سال ۲۰۰۷ میلادی این کار را انجام داد. 
   
 • طبق بررسی های انجام شده در سال ۲۰۱۳ میلادی، بیش از ۶۰ درصد ویدئوهای پربازدید و محبوب بارگذاری شده در یوتیوب توسط آلمان ممنوع شده است.

در پایان لازم به ذکر است که سایت اشتراک ویدیوی یوتیوب توسط غول تکنولوژی، گوگل ساخته شده است و اکنون بزرگترین پلتفرم ویدیویی دنیا می باشد. یوتیوب یکی از پروژه های درآمدزا برای گوگل به حساب می آید که سرمایه گذاری زیادی روی آن انجام داده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به این مطلب امتیاز دهید

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی

نظرات کاربران (۰)