باگ امنیتی توییتر بعد از ۵ سال رفع شد!
شبکه و امنیت

باگ امنیتی توییتر بعد از ۵ سال رفع شد!

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

یکی از شبکه های اجتماعی برتر دنیا که بسیاری از افراد در آن فعال هستند توییتر است که این روزها خبر پیدا شدن باگ امنیتی در آن بعد از پنج سال به منتشر شده است. طی این خبر مشخص شده که شبکه اجتماعی توییتر از سال ۲۰۱۴ دارای نقص امنیتی بوده که باعث می شده اطلاعات کاربران خصوصی آن بصورت عمومی نمایش داده شود. همین نقص امنیتی باعث شده اطلاعات بسیاری از کاربران بصورت عمومی نمایش داده شود و باعث فاش شدن اطلاعات خصوصی آنها شود.

طی گزارشی که خود توییتر آن را منتشر کرده مشخص شده این شبکه اجتماعی از حدود پنج سال گذشته یعنی از سال ۲۰۱۴ میلادی تا کنون دارای نقص امنیتی در اپلیکیشن اندروید خود بوده و همین باعث شده اطلاعات کاربری خصوصی افراد بصورت عمومی به نمایش در آید.

اگر چه این خبر را خود توییتر بیان کرده و قبل از آن کسی از آن مطلع نبوده اما احتمال اینکه اطلاعات حساس بسیاری از کاربران به واسطه آن افشا شده باشد وجود دارد. البته این اولین باری نیست که حساب های توییتر هک می شود و پیش از این نیز برخی حساب های توییتر توسط هکرهای داعش هک شده بود. 

بنابر این گزارش اشکال نرم افزاری موجود در اپلیکیشن تنها در نسخه اندروید آن بوده و کسانی که از نسخه آی او اس (ios) استفاده می کرده اند شاهد چنین مشکلی نبوده اند. هنوز آمار دقیقی از اطلاعات افشا شده در دسترس نیست اما به نظر می رسد این باگ پنج ساله تعداد زیادی از توییت های کاربران را عمومی کرده که البته بعد از این مدت طولانی حل شده است.

مشکلات امنیتی توییتر

گفتنی است این اولین مشکل موجود در این شبکه اجتماعی نمی باشد و قبلا هم خبرهایی مبنی بر هک شدن و افشای اطلاعات کاربران این شبکه اجتماعی به گوش رسیده است. چندی پیش برخی از هکرهای داعش توانسته بودند برخی از اکانت های قدیمی را در دست گرفته و برای نشر افکار خود مورد استفاده قرار دهند.

برخی نیز معتقد هستند که سرویس کوتاه کننده لینک توییتر اطلاعات خاصی را جمع آوری می کند که این موضوع عادی نمی باشد. همچنین این شرکت در چند کشور اروپایی در خصوص مشکلات امنیتی مورد سوال قرار گرفته است و هنوز پاسخی از توییتر به این درخواست ها بیان نشده است.

در ادامه شبکه اجتماعی توییتر اظهار داشته احتمال دارد کاربرانی که طی بعد از ۲۰۱۴ اکانت کاربری خود را دستکاری کرده اند مشمول این مشکل امنیتی شده باشند و لازم است با مراجعه به بخش حفاظت از توییتر ضمن حل این مشکل امنیتی، امنیت حساب خود را نیز افزایش دهند.

لازم به ذکر است که اگر چه این مشکل امنیتی با اظهار خود توییتر کشف و حل شده اما این احتمال وجود دارد که در آینده نیز این چنین مشکلات امنیتی دامن گیر این شبکه اجتماعی و دیگر غول های اینترنتی شود و یا این که برخی از هکرها بتوانند به سیستم های آنها نفوذ انجام دهند. پس لازم است از قرار دادن اطلاعات خصوصی خود در این سرویس ها خودداری کنید تا در صورت بروز مشکل اطلاعات شما فاش نشود.

به این مطلب امتیاز دهید

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی

نظرات کاربران (۰)