آپدیت جدید ویندوز ۱۰ دارای آسیب‌پذیری است
نرم افزار و سیستم عامل

آپدیت جدید ویندوز ۱۰ دارای آسیب‌پذیری است

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

ویندوز ۱۰، جدیدترین نسخه از ویندوزهای مایکروسافت که این شرکت سرمایه گذاری گسترده ای روی آن انجام داده، اکنون دچار مشکل شده است. اخیرا مایکروسافت به کاربران ویندوز ۱۰ هشدار داده که در صورت نصب جدیدترین به‌روزرسانی ویندوز ممکن است مشکلاتی در سیستم عامل آنها به وجود آید. بنابراین بهتر است کاربران تا حل مشکل و ارائه بروزرسانی جدید توسط مایکروسافت دست نگه دارند.

غول تکنولوژی مایکروسافت در روند توسعه سیستم عامل ویندوز پس از تلاش فراوان و سرمایه گذاری گسترده به نسخه ده آن رسیده است. این شرکت برای تشویق کاربران به استفاده از ویندوز ۱۰ علاوه بر قرار دادن قابلیت های مختلف در این نسخه، تبلیغات گسترده ای نیز روی آن انجام داد. حال پس از گذشت چند ماه از معرفی ویندوز ۱۰ و استفاده بیش از ۸۰۰ میلیون کاربر از این نسخه اکنون شاهد بروز مشکل در آن هستیم. 

شرکت مایکروسافت که تولید کننده سیستم عامل ویندوز می باشد و به طور مداوم بروزرسانی های جدید ویندوز را منتشر می کند، اخیرا طی گزارشی  اعلام کرده که جدیدترین آپدیت این سیستم عامل که KB۴۵۰۱۳۷۵ نام دارد دارای مشکلاتی می باشد که در صورت نصب آن روی ویندوز، احتمال بروز مشکل در بخش‌هایی از ویندوز نظیر Remote Access Connection Manager وجود دارد.

 مخاطب این گزارش صدها میلیون کاربری هستند که اقدام به خرید ویندوز اورجینال کرده اند و معنیش این است که این کاربران نباید نسخه جدید بروزرسانی را نصب نمایند. همچنین از این گزارش بر می آید که مهمترین بخش مرتبط با این آسیب پذیری که به وسیله به‌روزرسانی جدید بوجود آمده است، بخش شبکه‌های خصوصی مجازی (virtual private networks) می باشد که وظیفه آن مدیریت اتصال رایانه به اینترنت است.

کارشناسان امنیتی به استناد گزارش هشدارآمیز مایکروسافت از کاربران خواسته اند تا پیش از حل مشکل و رفع آسیب پذیری مذکور رایانه خود را به روز رسانی نکرده و پیش از ارائه آپدیت جدید و بدون مشکل توسط مایکروسافت، نسخه جدیدی از ویندوز را نیز نصب ننمایند. زیرا این امکان وجود دارد که به وسیله این آسیب پذیری بخش‌های مختلف رایانه از جمله نرم افزار و سخت افزار دچار مشکلات جدی شده و آسیب ببیند.

در عین حال مایکروسافت اعلام کرده که برای حل مشکل و رفع آسیب پذیری بوجود آمده از مهندسین زبده خود استفاده نموده است تا این مشکل در کمترین زمان به خوبی حل شود. با این حال هنوز زمان دقیق رفع مشکل و ارائه بروزرسانی جدید توسط این شرکت اعلام نشده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به این مطلب امتیاز دهید

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی

نظرات کاربران (۰)