محبوبیت گوشیهای اندروید در حال افزایش است
موبایل

محبوبیت گوشیهای اندروید در حال افزایش است

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

گوشی های هوشمند غالبا از دو سیستم عامل معروف اندروید و iOS استفاده می کنند که به تازگی مشخص شده در دنیای موبایل محبوبیت گوشی های اندروید روند افزایشی داشته و گوشی های iOS با کاهش محبوبیت مواجه خواهند شد. روند استقبال از گوشی‌های هوشمند اندروید و آی او اس به خوبی نشان دهنده این موضوع می باشد.

دو سیستم عامل موبایلی اندروید و آی او اس (iOS) اکنون برترین سیستم عامل های گوشی های هوشمند هستند که توانسته اند دیگر رقبا را کنار زده و تسلط بازار گوشی را در اختیار خود بگیرند. این دو سیستم عامل از ابتدا با یکدیگر در حال رقابت بوده و هر سال رقابت آنها جدی تر می شود. این رقابت اگرچه تا سال‌های آینده تغییر قابل توجهی نخواهد داشت اما طبق آمار، گوشی های iOS با کاهش جزئی کاربر مواجه خواهند شد. در عین حال گوشی های اندروید روند رشد در جذب کاربر خواهند داشت.

مؤسسه پژوهشی استاتیستا به تازگی تحقیقات و پژوهش‌هایی در این حوزه انجام داده که نشان دهنده تغییر روند رشد کاربران سیستم عامل های موبایلی می باشد. این آمار نشان می دهد سیستم عامل هوشمند اندروید در سال ۲۰۱۷ میلادی حدودا ۸۵.۱ درصد از بازار گوشی های هوشمند در دنیا را به خود اختصاص داده بود و پیش بینی شده این مقدار در سال ۲۰۲۱ میلادی ۰.۴ درصد رشد داشته و به مقدار ۸۵.۵ درصد برسد.

محبوبیت گوشی های اندروید از iOS سبقت می گیرد

گوشی‌های آیفون که از سیستم عالم آی او اس استفاده می کنند نیز در این بازار سهمی دارند و طبق آمار گفته شده سهم این گوشی ها در سال ۲۰۱۷ میلادی ۱۴.۷ درصد از کل بازارهای جهانی بوده و پیش بینی شده که در سال ۲۰۲۱ میلادی این مقدار با کاهشی ۰.۲ درصدی به ۱۴.۵ درصد برسد. این آمار در نمودار زیر به خوبی مشخص است.

آمار استفاده از سیستم عامل های موبایلی

اگر چه تنها این دو سیستم عامل موبایلی هستند که بازار گوشی های هوشمند را در اختیار خود دارند اما باید بدانید که به جز اندروید و iOS سیستم عامل های موبایلی دیگری نیز وجود دارد. طبق گزارش سایت statista که در همین خصوص منتشر شده است، دیگر سیستم عامل‌های موبایلی به جز اندروید و iOS نیز در بازه زمانی مشخص شده با کاهش مواجه خواهند شد. بنابراین به نظر می رسد همچنان اندروید و آی او اس سلطه خود را بر گوشی های هوشند حفظ کرده و سلطه دیگر رقبا را کاهش دهند.

همین تسلط اندروید و آی او اس بر گوشی های هوشمند است که باعث شده هیچ یک از غول‌های تکنولوژی یا دیگر شرکتهای تولید گوشی وارد این عرصه نشده و خود را در این رقابت قرار ندهد. زیرا قطعا چنین رقابتی برای سیستم عامل موبایلی جدید سخت خواهد بود. گرچه به ظاهر معرفی سیستم عامل جدید هواوی خلاف این موضوع به نظر می رسد اما باید بدانید که تحریم های آمریکا و غولهای تکنولوژی این کشور باعث شده هواوی چنین تصمیمی بگیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به این مطلب امتیاز دهید

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی

نظرات کاربران (۰)