محبوبیت ارزهای دیجیتال در کدام کشورها بیشتر است؟
دنیای وب

محبوبیت ارزهای دیجیتال در کدام کشورها بیشتر است؟

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

مدت کوتاهی پس از ورود ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده نظیر بیت کوین کاربران بسیاری از سراسر دنیا از این ارزها استقبال کردند که البته در برخی کشورها این استقبال بیشتر بود. طبق آمار ارزهای دیجیتال در کشورهای ترکیه و برزیل محبوبیت بیش‌تری نسبت به دیگر کشورها دارند. بنابراین استخراج، خرید و فروش رمزارز در این کشورها نیز بیشتر می باشد. 

به تازگی مؤسسه تحقیقاتی استاتیستا (statista) روی افراد فعال در حوزه ارزهای دیجیتال تحقیقاتی انجام داده و نتایج آن را به صورت آمار ارائه داده است. طبق این آمارهای ارائه شده کاربران کشورهای ترکیه و برزیل بیشتر از کاربران سایر نقاط جهان از ارزهای دیجیتال استفاده کرده و از استخراج، خریداری و سرمایه گذاری در رمزارزها بیشتر استقبال می کنند. 

پس از این دو کشور کلمبیا، آرژانتین و آفریقای جنوبی در رتبه های سوم تا پنجم لیست قرار دارند. پس از آن مکزیک، شیلی، چین، اندونزی و اسپانیا کشورهایی هستند که رتبه ششم تا دهم را به خود اختصاص داده اند. رشد روزافزون ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده در دنیا و همچنین نوسانات شدید قیمت آن که بعضا رو به افزایش می باشد باعث شده کاربران زیادی از کشورهای مختلف جهت بدست آوردن ثروت و سودبردن به تولید و استخراج ارز دیجیتال روی آورده و پول خود را در این حوزه سرمایه‌گذاری نمایند.

ارزهای دیجیتالی رمز پایه نظیر بیت‌کوین و اتریوم در حقیقت نوعی پول رمزنگاری شده می باشد که به کاربران اجازه می دهد بدون نیاز به بانک و بدون انجام تراکنش بانکی و مالی وجه مورد نظر خود را به طرف مقابل پرداخت کند و در نهایت طرفین معامله نیز ناشناس باقی بماند. مبادلات ارزهای دیجیتال غیرقابل ردگیری می باشد و تولید ارز دیجیتال نیز به وسیله دستگاه های رایانه ای یا دستگاه های مخصوص ماینینگ (Mining) صورت می پذیرد.

افزایش استخراج و معاملات ارزهای دیجیتال

ارزهای دیجیتال بر پایه تکنولوژی جدید بلاک چین ساخته شده اند؛ بنابراین امکان فیلتر کردن آنها وجود ندارد. همچنین این نوع ارزها (به گفته فعالان این حوزه) غیرقابل هک می باشد. هرگونه فعالیت در شبکه ارزهای دیجیتال نظیر ارسال، دریافت و تولید ارز دیجیتال به‌صورت ناشناس انجام می شود و هیچ هویتی از شما در تراکنش ها باقی نمی گذارد. در ادامه جزئیات آمارگیری مذکور به صورت نمودار ارائه شده است.

کشورهایی که بیشترین استفاده از ارزهای دیجیتال را دارند

نمودار فوق نشان دهنده کشورهای دارای بیشترین محبوبیت نسبت به ارزهای دیجیتال می باشد. کشورهایی که در آنها مردم اقبال زیادی نسبت به ارزهای رمزنگاری شده داشته و از آنها استفاده می کنند. علاوه بر این میزان محبوبیت رمزارزها در هر کشور نیز مشخص شده است.

کشورهای دارای بیشترین افراد فعال در حوزه ارز دیجیتال

نمودار بالا ۱۸ کشور برتر را نمایش می دهد که ده کشور اول به ترتیب ترکیه، برزیل، کلمبیا، آرژانتین، آفریقای جنوبی، مکزیک، شیلی، چین، اندونزی و اسپانیا می باشند. در ادامه ۸ کشور بعدی کشورهای روسیه، دانمارک، استرالیا، انگلستان، ایالات متحده آمریکا، فرانسه، آلمان و ژاپن می باشند. 

همانطور که ذکر شد فعالیت در شبکه ارزهای دیجیتال به صورت ناشناس است و همین ناشناس بودن باعث شده بسیاری از کشورهای دنیا از بدو ورود ارزهای دیجیتال به دنیا تلاش کنند تا این پول افسار گسیخته را کنترل نمایند و در این راه برخی از کشورها استفاده از رمزارز را ممنوع کرده و برخی دیگر محدودیت هایی برای آن اعمال کردند. علت این مخالفت با ارزهای دیجیتال نیز فراهم کردن فرصت تجارت‌های غیرقانونی نظیر تجارت اسلحه، مواد مخدر، تجهیزات تروریستی و قاچاق می باشد. در حالی که چنین معاملاتی به وسیله مقامات قضائی و پلیس قابل پیگیری نمی باشد.

در عین حال برخی کشورها قوانین دقیق و درستی جهت حمایت از این نوع ارزها تصویب کردند و در حالی حاضر استفاده از ارز دیجیتال در این کشورها مجاز می باشد. در میان این دو تصمیم بسیاری از کشورها هنوز هیچ قانونی در خصوص ارزهای دیجیتال نداشته و هنوز تصمیمی در این مورد اتخاذ نکرده اند.

طی سالهای اخیر و پس از معرفی بیت کوین ارزهای دیجیتالی مختلفی نظیر مونرو، ریپل و اتریوم وارد بازار شده اند که هر کدام از آنها نیز بعد از بیت کوین توانستند محبوبیتی بدست آوردند. به نظر می رسد وضعیت ارزهای دیجیتال رو به سعود است و کارشناسان این حوزه پیش‌بینی کرده اند که با شکوفایی فناوری جدید بلاک‌چین روند استخراج ارزهای دیجیتال افزایش خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به این مطلب امتیاز دهید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (۰)