تعداد دانلود گوگل کروم اندروید به ۵ میلیارد رسید
موبایل

تعداد دانلود گوگل کروم اندروید به ۵ میلیارد رسید

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

مرورگر گوگل کروم برترین مرورگر اینترنتی است که نسخه های مختلفی برای رایانه و گوشی های هوشمند ارائه کرده است. اکنون نسخه اندروید این مرورگر محبوب در گوگل پلی به ۵ میلیارد نصب رسیده است و توانسته یکی از پرنصب ترین اپلیکیشن های اندرویدی باشد. این اتفاق باعث شده گوگل کروم رکورد جدیدی در تعداد دفعات دانلود و نصب را در فروشگاه گوگل پلی به خود اختصاص دهد.

مرورگرهای اینترنتی مختلفی تاکنون معرفی شده است که گوگل کروم یکی از آنهاست. Google Chrome در حقیقت محبوب‌ترین و پرکاربردترین مرورگر اینترنتی دنیا می باشد که بالاترین آمار نصب را به خود اختصاص داده است. نسخه موبایلی این مرورگر اکنون پرنصب ترین اپلیکیشن دنیا در Google Play می باشد و این تعداد بالای نصب معرف محبوبیت بالای این مرورگر می باشد.

کروم تنها در موبایل محبوب نیست و در دستگاه های رایانه ای نیز مرورگر محبوب کاربران می باشد. اگر تنها یک بار از این مرورگر معروف استفاده نمایید قطعا متوجه برتری آن نیست به دیگر رقبا خواهید شد.

مرورگر گوگل کروم در سال ۲۰۰۸ میلادی (۱۳۸۷ خورشیدی) وارد بازار شد و نسخه های مختلفی از آن برای سیستم عامل های مختلف ارائه شد. اکنون پس از گذشت بیش از ده سال این مرورگر اینترنتی توانسته تمام رقبای خود را کنار زده و به برترین مرورگر وب تبدیل شود. تعداد دانلود گوگل کروم در گوگل پلی به خوبی نشان دهنده این موضوع می باشد.

اکنون تعداد دانلود کروم به مرز ۵ میلیارد رسیده است و به این وسیله کروم توانسته پس از برترین مرورگر اینترنتی، به پرنصب ترین اپلیکیشن موبایلی نیز تبدیل شده و بالاترین آمار را در فروشگاه آنلاین و اینترنتی گوگل پلی استور به خود اختصاص دهد. 

این مرورگر اگرچه پیش از این نیز کاربران بسیاری داشت اما به نظر برخی کارشناسان و تحلیلگران فعال در این حوزه نسخه اندروید کروم از این جهت بسیار محبوب و پردانلود شده است که در بروز رسانی‌های جدید خود قابلیت‌ و امکانات مختلفی را اضافه کرده است. بنابراین می توان گفت که علت آمار بالای دانلود گوگل کروم اندروید تغییرات مختلف و امکانات جدید آن می باشد.

به عنوان مثال یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های جدید اضافه شده به نسخه اندرویدی اپلیکیشن کروم «حالت تاریک» یا dark mod می باشد که به وسیله آن کاربران می توانند هنگام استفاده در شب صفحه مرورگر را تاریک کنند. دیگر ویژگی مهم ابزار ساخت تصادفی رمز عبور یا password generator می باشد. 

منبع: خبرگزاری ایسنا

به این مطلب امتیاز دهید

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی

نظرات کاربران (۰)