بیت کوین دهمین ارز پرارزش دنیاست
دنیای وب

بیت کوین دهمین ارز پرارزش دنیاست

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

پس از چند سال فعالیت معروف ترین ارز دیجیتال یعنی بیت کوین بالاخره این رمزارز برتر توانسته رتبه خود را در میان ارزهای پرارزش دنیا پیدا کند. عمر بیت کوین در حالی به ۱۰ سالگی رسیده است که این ارز دیجیتالی معروف اکنون دهمین ارز پرارزش دنیا به حساب می آید. رتبه دهم برترین ارز دنیا در حالی به بیت کوین اختصاص یافته است که ده ها ارز دیجیتالی دیگر نیز در بازار ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده در حال فعالیت می باشند.

فناوری ارزهای دیجیتالی رمز پایه نظیر بیت‌کوین حداکثر ده سال است که معرفی شده و این پول های رمزنگاری شده در این مدت نه چندان طولانی توانسته اند جای خود را در بازار ارز پیدا کنند. اکنون بیت کوین در دنیا به قدری جایگاه پیدا کرده است که برخی معاملات بانکی و مالی با استفاده از آن انجام می شود. پول های مجازی رمزپایه اگرچه توسط برخی کشورها ممنوع شده اند اما همچنان در دنیا طرفداران فراوانی دارند. در ایران نیز افراد زیادی وجود دارند که جهت بدست آوردن ثروت به دنبال استخراج و یا سرمایه‌گذاری در حوزه ارز دیجیتال و بیت کوین می باشند.

اخیرا کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه ارزهای دیجیتال گزارشی ارائه داده اند که بیانگر رتبه بالای بیت کوین در میان ارزهای پرارزش دنیاست. در این گزارش اعلام شده است که در صورت صرف نظر از ارزش بالای طلا و نقره در میان ارزها، می‌توان گفت که در حال حاضر ارز دیجیتالی بیت کوین دهمین ارز باارزش و ارزنده دنیا به حساب می آید. در صورتی که طلا و نقره را نیز در نظر بگیریم، بیت کوین جایگاه دوازدهم باارزش ترین ارز دنیا را به خود اختصاص خواهد داد.

در ادامه این گزارش کارشناسان عنوان کرده‌اند که مجموع سرمایه در حال گردش ارز دیجیتالی بیت‌کوین حدود ۱۶۲ میلیارد دلار می باشد و در صورتی که روند فعالیت و رشد بیت کوین ادامه داشته باشد انتظار می‌رود ارزش هر بیت‌کوین تا پایان سال ۲۰۱۹ به بیش از ۴۰ هزار دلار برسد. این در حالی است که ارزش بیت کوین در حال حاضر تنها ۱۱ هزار دلار می باشد. 

روشن افزایشی ارزش بیت کوین

در گزارش مذکور عنوان شده است که بیت‌کوین اکنون ارزش بالاتری از پایه پولی کشورهای بزرگی چون کانادا، روسیه، برزیل، کره جنوبی و نروژ دارد و به نظر می‌رسد در صورت ادامه روند رو به رشد بیت کوین و افزایش میزان استقبال از آن در دنیا این ارز رمزپایه در مدت کوتاهی ارزش بالاتری نسبت به پایه پولی کشورهای دیگری همچون هند، انگلستان و ایالات متحده داشته باشد.

ارزهای دیجیتالی رمزپایه

بیت کوین بر پایه فناوری بلاک چین طراحی شده است و به کاربران این امکان را می دهد که بدون نیاز به بانک و تراکنس بانکی مبادلات مالی خود را انجام دهند و در نهایت نیز طرفین از هویت یکدیگر باخبر نشده و ناشناس باقی بمانند. همین غیرقابل ردیابی بودن بیت کوین است که مخالفت بسیاری از کشورها را برانگیخته است. رونق معاملات بیت کوین باعث شده ارزش آن روز به روز افزایش یافته و تعداد کاربران آن نیز افزایش یابد.

سرمایه گذاری و استخراج بیت کوین

برخی افراد برای بدست آوردن بیت کوین با استفاده از سخت‌افزارهای قدرتمند به دنبال استخراج یا به اصطلاح ماینینگ بیت کوین هستند. در ابتدای معرفی بیت کوین بسیاری از کشورهای دنیا با آن مخالفت کرده و قوانینی در ممنوعیت استفاده از آن وضع کردند. پس از آن نیز رفته رفته کشورهای دیگری به جمع مخالفین بیت کوین اضافه شدند؛ در حالی که در همین زمان آمار کاربران و استفاده کنندگان از آن نیز در حال رشد بود.

مخالفین ارزهای دیجیتالی نظر دارند که این نوع ارزها به خاطر ماهیت غیرقابل ردگیری بودن آن مناسب برای تجارت‌های غیرقانونی نظیر تجارت اسلحه، تجهیزات تروریستی، مواد مخدر و قاچاق کالا می باشد که در صورت استفاده از آن دیگر مقامات قضائی و پلیس امکان شناسایی و ردگیری متخلفین را نخواهد داشت.

با تمام مخالفتهایی که از جانب حکومت ها اعلام می شود، تعداد کاربران ارزهای دیجیتالی همچون بیت‌کوین، مونرو، ریپل و اتریوم در حال افزایش بوده و محبوبیت و استقبال آنها روز به روز افزایش پیدا می کند. برخی برای افزایش سرمایه خود در بیت کوین سرمایه گذاری می کنند و برخی برای پولدار شدن به دنبال استخراج آن هستند. برخی نیز در حال تجارت در این حوزه بودن و به خرید و فروش بیت کوین مشغول هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به این مطلب امتیاز دهید

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی

نظرات کاربران (۰)