گوشیهای اپل نفوذ ناپذیر نیست؛ کاربران مراقب هکرها باشند!
شبکه و امنیت

گوشیهای اپل نفوذ ناپذیر نیست؛ کاربران مراقب هکرها باشند!

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

برخی افراد تصور دارند که گوشی های شرکت اپل امنیت بالایی داشته و نفوذناپذیر است؛ در حالی که چنین نیست و اخیرا این شرکت طی بیانیه‌ای به کاربران خود اعلام کرده که احتمال نفوذ هکرها به گوشی های اپل وجود داشته و لازم است کاربران با دقت عمل در دام هکرها و مجرمان سایبری نیفتند.

در عصر اینترنت و فضای مجازی حملات سایبری به حساب کاربری افراد نیز افزایش یافته و هکرها و مجرمان به راحتی حساب‌های بانکی مردم را هک می کنند. افزایش تعداد حملات سایبری باعث شده خبرهای متعددی راجع به قربانی شدن کاربران محصولات اپل و گوشی های آیفون در فضای مجازی منتشر شود. در بسیاری از موارد کاربران گفته بودند که گوشی آیفون آنها هک شده و پس از آن هکر با تماس از آنها درخواست کرده که اطلاعات بانکی خود را در اختیار وی قرار دهند. این خبرها نشان دهنده نفوذپذیر بودن گوشی های شرکت اپل می باشد.

بر اساس گزارشی که در اپل اینسایدر منتشر شده است بسیاری از هکرها پس از حمله به گوشی های آیفون با کاربران آن تماس گرفته و از آنها خواسته‌اند که پس از خرید گیفت کارت جدید، اطلاعات حساب بانکی خود را در اختیار آنها قرار دهند.

یکی از روشهای نفوذ به گوشی های آیفون از طریق حمله فیشینگ می باشد. این موضوع را چندی پیش کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه امنیت سایبری مطرح کردند و به کاربران آیفون هشدار دادند که مراقب باشند تا گرفتار حملات فیشینگ نشوند تا اطلاعات محرمانه آنها نظیر حساب بانکی، داده‌های شخصی و غیره به دست هکرها نیافتد.

فیشینگ یا Phishing از عبارت Password Harvesting Fishing گرفته شده است و به معنی «به دست آوردن رمز عبور از طریق طعمه» می باشد. فیشینگ یکی از انواع حملات سایبری شناخته شده می باشد که با استفاده از روشهای مبتنی بر مهندسی اجتماعی صورت می پذیرد. در این روش هکر یا نفوذگر تلاش دارد تا با فریب دادن کاربر اطلاعات محرمانه و خصوصی وی از جمله رمز عبور، اطلاعات بانکی و اطلاعات شخصی را بدست آورد.

فیشینگ یک تفاوت عمده با دیگر حملات سایبری دارد این که حمله فیشینگ به دست خود قربانی انجام می شود. در دیگر روشهای نفوذ از آسیب پذیری موجود در نرم افزار یا سخت افزارها استفاده می شود. اما در حملات فیشینگ به نوعی از آسیب پذیری خود کاربر استفاده می شود. چراکه هکرها کاربران را فریب می دهند تا به دست خودشان اطلاعات موردنظر را دریافت نمایند.

این نوع حملات از جمله رایج ترین و ساده ترین روشهای نفوذ می باشد که به وسیله آن اطلاعات خصوصی، بانکی و ... قربانی به دست نفوذگران می افتد. بنابراین لازم است کاربران گوشی های هوشمند من جمله گوشی های شرکت اپل با رعایت نکات امنیتی از آسیب های این نوع حملات در امان باشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به این مطلب امتیاز دهید

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی

نظرات کاربران (۰)