تلاش استاکس‌نتی دیگر جهت حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران
شبکه و امنیت

تلاش استاکس‌نتی دیگر جهت حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

چند سال پیش بود که آمریکا با استفاده از ویروس استاکس‌نت تلاش کرد تا تاسیسات هسته ای ایران را از بین ببرد. حال رسانه‌های غربی گزارش داده اند که آمریکا و اسرائیل مجددا به دنبال حمله سایبری به زیرساخت‌‌های هسته‌ای کشور هستند و تلاش دارند استاکس‌نتی دیگر را وارد تاسیسات هسته ای کشور ایران کنند.

به نظر می رسد در حالی که خاورمیانه و خلیج فارس مملو از خبر انهدام پهپاد جاسوسی آمریکا توسط سپاه پاسداران می باشد، آمریکا و متحدانش تلاش دارند پروژه دیگری جهت نفوذ به تاسیسات هسته ای ایران را رقم بزنند. رسانه های آمریکایی نیز برای فضاسازی و افزایش تنش ها وضعیت خلیج فارس و منطقه را ملتهب و پر از درگیری جلوه می دهند و ادعا دارند پس از یک شب آرام و بی تنش منطقه به میدان جنگ تبدیل شود.

از سوی دیگر برخی رسانه ها در پاسخ به این اقدام سپاه (انهدام پهپاد جاسوسی) از جانب مسئولین ارتش آمریکا مدعی حمله سایبری به تاسیسات موشکی ایران شده اند. حمله ای که نتیجه آن در اختیار گرفتن این تاسیسات توسط آمریکایی ها و از کار افتادن برخی دستگاه های می باشد. اگرچه این ادعای آمریکایی ها به کلی کذب نبوده و به بیان وزیر ارتباطات میلیونها حمله سایبری توسط آمریکایی ها انجام شده است؛ اما نتیجه آن به صورتی که مدعی شده بودند نبوده است.

طراحی ویروس استاکس نتی دیگر

اما به نظر می رسد این ادعا تنها جهت منحرف کردن افکار عمومی از اصل ماجراست. ماجرایی که در آن تاسیسات هسته ای ایران هدف قرار گرفته است و تلاش می کنند همچون چند سال پیش با استفاده از بدافزارهای رایانه ای زیرساخت های هسته ای کشور را از بین ببرند.

بدافزار استاکس نت جهت تخریب تاسیسات هسته ای

اخیرا خبرگزاری نیویورک‌تایمز در گزارشی مدعی شده است که ایالات‌متحده و رژیم صهیونیستی در حال برنامه‌ریزی و آماده سازی حمله ای سایبری به زیرساخت‌های هسته ای ایران هستند. حمله ای که سالیان گذشته نیز به وسیله بدافزار استاکس‌نت انجام شده بود.

تدارک حمله سایبری به زیرساخت های هسته ای ایران

علاوه بر این جان بولتون، مشاور امنیت ملی رئیس جمهور امریکا نیز به سرزمین‌های اشغالی سفر کرده تا به ظاهر با مقامات اسرائیلی در خصوص وضعیت سوریه و ایران گفتگو نماید. اما به نظر می رسد که علت اصلی سفر جان بولتون گفتگو با مقامات ارشد انرژی اتمی رژیم صهیونیستی می باشد که در زمان ریاست جمهوری اوباما قصد داشتند تاسیسات هسته ای ایران را بمباران کنند.

رسانه های غربی نظر دارند که علت این تصمیم جهت حمله مجدد به تاسیسات هسته ای ایران از جانب آمریکا و اسرائیل ناشی از نزدیک شدن به پایان مهلت ارائه شده از جانب ایران به طرفین اروپایی برجام می باشد. حال آمریکا و اسرائیل قصد دارند با انجام حمله سایبری به زیرساخت های غنی سازی انرژی هسته ای کشور کاری که با مذاکره نتوانستتند آن را انجام دهد به سرانجام برسانند.

این ادعای رسانه های غربی دومین ادعا در خصوص حمله سایبری به ایران می باشد که از جانب آمریکایی ها اظهار شده است و به نظر می رسد در میان این هیاهوی تبلیغاتی موضوعی نهفته باشد که در آینده مشخص خواهد شد. اگرچه پیش از این نیز میلیونها حمله سایبری با سپر دژفا خنثی شد؛ اما آمادگی بخشهای مختلف سایبری کشور جهت مقابله با این تهدیدها لازم است.

منبع: سایبربان

به این مطلب امتیاز دهید

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی

نظرات کاربران (۰)