سرویس ADSL رو به انقراض است؛ تکنولوژی را به روز کنید!
دنیای وب

سرویس ADSL رو به انقراض است؛ تکنولوژی را به روز کنید!

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در واکنش به درخواست افزایش ۴۰ درصدی تعرفه اینترنت از سوی شرکتهای ارائه دهنده خدمات اینترنتی گفت: «سرویس ADSL رو به انقراض است. سرمایه گذاری کنید، تکنولوژی را به روز کنید، کیفیت خوب ارائه کنید، برای مردم هم پرداخت هزینه سرویس خوب قابل توجیه است.»

چندی پیش مدیرعامل شرکت شاتل به نمایندگی از شرکتهای ارائه دهنده سرویس های اینترنتی ضمن گلایه از تعرفه پایین اینترنت از وزارت ارتباطات خواست تا با افزایش قیمت ۴۰ درصدی اینترنت موافقت نماید. نماینده شرکت شاتل گفته بود: «در یک اقتصاد تورمی که قیمت کالاها و خدمات هر ساله ده‌ها درصد افزایش پیدا می کند چرا باید قیمت خدمات دسترسی به اینترنت، ثابت بماند و این در حالی‌ است که چندین بار نیز با هدف توسعه‌ دسترسی کاربران به اینترنت، قیمت‌ها را طی سال‌های گذشته کاهش داده ایم.»

حالا آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در واکنش به گلایه شرکت های ارائه دهنده اینترنت در توییتر خود توییتی منتشر کرده است.

مخالفت آذری جهرمی با افزایش قیمت اینترنت

وزیر ارتباطات این توییت خود را با هشتگ «گزارش به مردم» منتشر کرده و در ادامه آن گزارش کوتاهی از درخواست شرکتهای اینترنتی را بیان کرده است. 

شرکتهای ارائه کننده خدمات اینترنت ADSL، در درخواستی مفصل، نوشته‌اند با افزایش بالای هزینه‌هایشان و کاهش تعداد مشترکینشان -که به سمت اینترنت موبایل رفته‌اند- با کاهش درآمد جدی نیز مواجهند. درخواست کرده‌اند تعرفه آنها ۵۰ درصد افزایش یابد. سرویس ADSL رو به انقراض است....

آذری جهرمی پس از آن در توییتی دیگر به شرکتهای ارائه دهنده سرویس های اینترنتی توصیه کرده با سرمایه گذاری تکنولوژی مورد استفاده در سرویس های اینترنت را بهبود بخشیده و کیفیت آن را افزایش دهند. در این صورت مردم امکان افزایش تعرفه وجود دارد و مردم هم هزینه سرویس خوب را پرداخت می کنند.

... سرمایه گذاری کنید، تکنولوژی را به روز کنید، تولیدات داخلی استفاده کنید، کیفیت خوب ارائه کنید، برای مردم هم پرداخت هزینه سرویس خوب قابل توجیه است. منتظر برنامه‌هایشان هستیم. راستی مدیریت هزینه‌ها را فراموش کردم! پرداخت عدم مدیریت صحیح هزینه‌ها از جیب مردم، قابل قبول نیست.

ایشان در انتهای توییت خود گفتند که شرکت های ارائه دهنده اینترنت باید هزینه های خود را مدیریت کرده و نباید عدم مدیریت هزینه ها را از مردم طلب کنند. این بیان وزیر ارتباطات همه ابهامات در خصوص افزایش تعرفه اینترنت را برطرف کرد و مشخص شد از جانب وزارت ارتباطات نه تنها تمایلی برای افزایش قیمت اینترنت وجود ندارد بلکه وزیر ارتباطات با این موضوع مخالف نیز می باشد.

منبع: سیتنا

به این مطلب امتیاز دهید

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی

نظرات کاربران (۰)