توصیه پلیس فتا جهت خرید از سایتهای دیوار و شیپور
دنیای وب

توصیه پلیس فتا جهت خرید از سایتهای دیوار و شیپور

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

رونق گرفتن سایت های خرید و فروش کالای دست دوم، دیوار، شیپور و باما باعث شده در کنار کاربران بسیاری که از این خدمات استفاده صحیح می کنند برخی سودجویان به کلاهبرداری در این فضا بپردازند. به همین جهت پلیس فتا به کاربران و خریداران کالا از این دو سایت توصیه کرده با رعایت نکاتی از کلاهبرداری افراد سودجو جلوگیری نمایند.

همه ما در بعضی موارد جهت خرید کالا و اجناس از طریق سایت های اینترنتی و خرید آنلاین استفاده می کنیم که سایت های دیوار، شیپور و باما سه مورد از آنها می باشند. در میان صفحات اینترنتی فروشگاهی که به فروش کالا می پردازند بعضا صفحاتی با عناوین جذاب نظیر ارزانترین، قیمت استثنایی، تخفیف باورنکردنی، نصف قیمت و ... در مقابل ما قرار می گیرند و باعث می شود به راحتی فریب این عناوین جذاب را بخوریم.

علاوه بر این در سایت های ثبت آگهی نیز برخی افراد با استفاده از روشهای مختلف کلاهبرداری انجام می دهند. بنابراین با توجه به افزایش کلاهبرداری در سایت های شیپور و دیوار جهت جلوگیری از این مشکل نکاتی وجود دارد که لازم است با رعایت آنها خرید اینترنتی مطمئن و ایمنی را داشته باشید. سایت پلیس فتا نکات مذکور را در یک اینفوگرافی مطرح کرده است که ما این نکات را در ادامه قرار داده ایم.

 • ارزش واقعی کالا را بررسی کنید
  کالا را گران تر نخرید. همچنین قیمت بسیار پایین کالا یک زنگ خطر است.
   
 • پیش پرداخت یا بیعانه ندهید
  تا زمان خرید قطعی کالا لازم نیست هیچ مبلغی به فروشنده پرداخت کنید.
   
 • حتما با فروشنده ملاقات حضوری داشته باشید
  پیش از هر تصمیمی کالا را به صورت فیزیکی ببینید. همچنین می توانید از کمک افراد خبره نیز در زمان معامله استفاده کنید.
   
 • اصالت کالا را کنترل نمایید
  مدارک مربوط به کالا را به طور کامل کنترل نمایید تا از سرقتی نبودن یا غیراصل نبودن آن اطمینان حاصل کنید. در صورت لزوم برای خریدهای خاص به محضرخانه بروید.
   
 • رسید فراموش نشود
  هنگام خرید نهایی و زمانی که پول پرداخت شد از فروشنده رسید یا اثر انگشت بگیرید. «مبلغ ... بابت کل ثمن معامله به ... از طرف ... پرداخت شد.»

منبع: سایت پلیس فتا

به این مطلب امتیاز دهید

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی

نظرات کاربران (۰)