ادعای نفوذ هکرهای ارتش آمریکا به سامانه موشکی ایران!
شبکه و امنیت

ادعای نفوذ هکرهای ارتش آمریکا به سامانه موشکی ایران!

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

پس از سرنگون شدن پهپاد جاسوسی «آر کیو- ۴ گلوبال هاوک» آمریکا رسانه های این کشور مدعی شده اند که سامانه موشکی ایران به واسطه حملات سایبری ارتش آمریکا از کار افتاده است. ادعای حمله سایبری به سامانه موشکی ایران توسط ارتش آمریکا در حالی بیان شده است که پیش از این نیز پهپاد دیگری از این کشور توسط ایران منهدم شده بود.

واشنگتن پست در گزارش خود اظهار داشته که این حملات سایبری که به سامانه موشکی ایران انجام شده است به دستور ترامپ صورت گرفته و منجر به از کار افتادن سیستم های رایانه ای مربوط به کنترل حملات موشکی و راکتی سپاه پاسداران شده است. گفته شده عملیات مذکور توسط واحد فرماندهی سایبری آمریکا در هفته گذاشته انجام شده است.

در خصوص این حمله سایبری برخی منابع مدعی شده اند که این حمله جهت پاسخ به سرنگونی پهپاد «آر کیو- ۴ گلوبال هاوک» توسط سپاه پاسداران و با هماهنگی فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) انجام شده است. برخی دیگر اما هدف حمله سایبری را گروهی اطلاعاتی وابسته به سپاه پاسداران دانسته اند. حملات مذکور علی رغم وارد آوردن خسارت به سامانه موشکی ایران تلفات جانی در پی نداشته است. 

اما پاسخ مقامات کاخ سفید و مسئولان واحد فرماندهی سایبری آمریکا در مورد این حمله سایبری تنها سکوت بوده است و آنها از اظهار نظر در این مورد خودداری کرده اند. همچنین سخنگوی پنتاگون نیز در مورد این موضوع گفته است:

سیاست ما و امنیت عملیات ایجاب می کند که درباره حملات سایبری یا جاسوسی اظهار نظر نکنیم.

این در حالی است که مسئولین ایرانی و مقامات نظامی کشور نیز در این خصوص اظهار نظر نکرده و این حملات را تایید یا تکذیب نکرده اند. در ادامه اظهار نظرها در مورد این حمله سایبری مشاور امنیت داخلی سابق ترامپ گفته است:

این عملیات با تهدیدات سایبری فزاینده ایران مقابله کرده و به امنیت کشتی ها و ارتش آمریکا در تنگه هرمز کمک می کند.

پیش از این نیز در بهمن سال گذشته آمریکایی ها مدعی شده بودن که به سیستم موشکی ایران نفوذ سایبری کرده و در آن اختلال ایجاد کرده اند. اما سردار حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه آن را یک دروغ و افتضاح رسانه ای خواند و پس از آن تاکید کرد آمریکا با ارسال برخی قطعات خاص به دنبال نفوذ به ساختار موشکی و تسلیحاتی کشور بوده که خوشبختانه با شکست مواجه شد.

بنابراین با توجه به افتضاح خواندن ادعای پیشیدن آمریکایی ها در خصوص حمله سایبری به سامانه موشکی می توان اینطور برداشت کرد که سکوت مسئولین نظامی کشور به معنی بی ارزش بودن این ادعا می باشد.

منبع: دیجیاتو

به این مطلب امتیاز دهید

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی

نظرات کاربران (۰)