پیام رسان گوگل الو تعطیل خواهد شد
موبایل

پیام رسان گوگل الو تعطیل خواهد شد

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

گوگل اعلام کرده پیام رسان Allo خود را به زودی تعطیل خواهد کرد و در این صورت پیام رسان الو در مارس ۲۰۱۹ دیگر در دسترس نخواهد بود. خبر این تعطیلی بطور رسمی از شرکت گوگل منتشر شده و باعث شده شایعات قبلی به واقعیت تبدیل شوند. شایعاتی که چند ماهی می شد دامن گوگل الو را گرفته بودند.

طبق این خبر رسمی که توسط شرکت گوگل منتشر شده است پیام رسان الو به پایان کار خود نزدیک می شود و تا چند ماه دیگر بطور کامل مسدود خواهد شد. پیام رسان الو اگرچه به تازگی راه اندازی شده است و تنها دو سال عمر دارد و با هیاهوی بسیاری در فضای مجازی منتشر شد اما نتوانست تمایل کاربران را به سمت خود جلب کند و باعث استفاده آنها از الو شود. حال این بی توجهی به گوگل الو (Allo Google) باعث شده شرکت سازنده آن تصمیم به تعطیل کردن آن نماید تا الو نیز به جمع پروژه های شکست خورده گوگل اضافه شود. در حالی که شرکت گوگل مبدع و سازنده سیستم عامل معروف موبایل یعنی اندروید می باشد اما پیام رسان الو که در قالب اپلیکیشن اندروید نیز فعالیت داشته نتوانست جایی در میان پیام رسان های مشابه و محبوب نظیر مسنجر فیسبوک، واتس اپ، وایبر، وی چت و ... برای خود پیدا کند.

عدم استقبال کاربران؛ عامل تعطیلی گوگل Allo

به نظر می رسد خداحافظی الو از بازار پیام رسان ها عامل دیگری به جز رونق نگرفتن آن دارد. آن طور که از شواهد امر پیداست آن عامل تمرکز شرکت گوگل روی توسعه و ساخت پیام رسانی دیگر است و برای همین پیام رسان الو را از دستور کار خارج کرده و قصد تعطیلی آن را دارد. جالب است که این شرکت با این که پروژه های شکست خورده بسیاری در کارنامه خود دارد و یکی از آنها همین پیام رسان الو می باشد اما باز هم قصد توسعه و راه اندازی پیام رسانی جدید را دارد.

شبکه اجتماعی

آنطور که گفته شده این شرکت در همکاری با دیگر سازندگان پیام رسان و شرکتهای خدمات تلفن همراه قصد دارد استاندارد جدیدی را برای راه اندازی پیام رسان ها در قالب پیامک ایجاد کند تا از این طریق تحولی عظیم در صنعت پیام رسان ها ایجاد کرده و از این طریق بتواند پروژه شکست خورده Allo را جبران کند.

ذخیره سازی چت های گذشته در Allo ​

لازم به ذکر است که قبل از تعطیلی پیام رسان الو امکان ذخیره سازی چت (Chat) های کاربران در این اپلیکیشن فراهم شده و کاربران می توانند در بخش تنظیمات از مکان ذخیره سازی چت ها استفاده کرده و چت های خود را ذخیره نمایند زیرا پس از تعطیلی اپلیکیشن دیگر در دسترس نخواهد بود. با این امکان می توان تمام چتها، تصاویر، ویدیوها و فایل های تبادل شده در پیام رسان را ذخیره کرد.

با پایان کار الو گوگل تمام تمرکز خود را روی پروژه Hangouts که آن هم یک پیام رسان است قرار می دهد تا کیفیت آن را افزایش داده و تجربه کاربری آن را بهبود بخشد تا به سرانجام الو دچار نشود. این روزها شرکت گوگل در شرایط مناسبی قرار ندارد و خبرهای نامناسبی از وضعیت این شرکت به گوش می رسد. مثلا اخیرا مشخص شد که در سرویس گوگل پلاس امکان دسترسی به اطلاعات خصوصی افراد وجود داشته که همین باعث از دست رفتن کاربران آن و نا امن تلقی شدن گوگل پلاس شده که در نتیجه آن گوگل اعلام کرده گوگل پلاس را تعطیل خواهد کرد. از طرفی پروژه الو نیز در حال تعطیلی است و این دو مشکل می تواند خسارت های زیادی به این شرکت وارد آورد. حال آنکه پروژه های شکست خوره دیگری نیز در کارنامه خود دارد.

به هر حال باید دید گوگل که دارای پروژه های موفق بسیاری نظیر موتور جستجو، سرویس ویدیو یوتیوب، سرویس تماس ویدیویی گوگل Due، جیمیل و ... است می تواند این پروژه های شکست خورده را کنار گذاشته و مجددا یک پروژه موفق دیگر راه اندازی کند.

به این مطلب امتیاز دهید

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی

نظرات کاربران (۱)

مفیدی

این برنامه کی اومد که حالا داره میره!

۳ هفته پیش