جایگزین‌های ایرانی اپ استور را بشناسید
موبایل

جایگزین‌های ایرانی اپ استور را بشناسید

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

مدتی است که اپل دسترسی کاربران ایرانی به اپ استور، فروشگاه اپلیکیشن های iOS را محدود کرده و دیگر امکان استفاده از خدمات اپ استور و دانلود اپلیکیشن های ایرانی iOS برای کاربران داخلی وجود ندارد. پس از این اتفاق همه کاربران ایرانی آیفون و سیستم عامل iOS برای دریافت برنامه های موبایلی خود با مشکل مواجه شدند. خوشبختانه برای حل این مشکل راه چاره ای وجود دارد و آن استفاده از جایگزین های ایرانی اپ استور است. در مطلب پیش رو ما تعدادی از بهترین جایگزین های ایرانی اپ استور اپل را به شما معرفی کرده و در مورد هر یک توضیحاتی ارائه می کنیم تا بتوانید اپلیکیشن های مورد نظر خود را از طریق این مارکت های ایرانی دانلود کنید. با ما همراه باشید.

چند سالی می شود که شرکت اپل به بهانه تحریم از ارائه خدمات به کاربران ایرانی سرباز می زند و در برخی موارد محدودیت هایی برای این دست از کاربران ایجاد کرده است. در همین راستا دسترسی کاربران اپل به اپلیکیشن های ایرانی موجود در اپ استور محدود شده و عملا امکان دانلود این برنامه ها وجود ندارد. این اتفاق به دنبال محدودیت اپل روی «گواهی‌های توسعه‌دهنده سازمانی» ایجاد شده و به موجب آن اپلیکیشن‌هایی که خارج از فروشگاه رسمی اپل، اپ استور دانلود شده باشند، مسدود شده اند. این محدودیت اپ استور برای ایرانی ها اولین بار نیست که ایجاد شده و پیش از این نیز مشکلات متعددی برای این دسته از کاربران شرکت اپل ایجاد شده بود.

البته مشکل فوق تنها برای کاربران ایرانی نبوده و بسیاری از کاربران محصولات اپل که از گواهی توسعه‌دهندگان سازمانی استفاده می کردند هشدار دریافت کرده اند که در نهایت این هشدارها منجر به حذف اپلیکیشن آنها از اپ استور شد. در این راستا اپلیکیشن‌های محبوب و معروف ایرانی همچون آپ، اسنپ، تپسی، ریحون، همراه من و ... و بسیاری از اپلیکیشن های بانکداری همراه همگی مسدود شده و از کار افتادند. اما توسعه دهندگان ایرانی پیش از این فکر چنین روزی را کرده بودند و برای آن راه چاره ای اندیشیده اند. پیش از ارائه راه چاره کمی در مورد تحریم های اپل توضیح می دهیم.

محدودیت اپ استور برای اپلیکیشن های ایرانی چه علتی دارد؟

شرکت اپل برای گوشی های خود سیستم عامل اختصاصی طراحی کرده و مدعی است که این سیستم عامل امنیت بالایی دارد. به همین دلیل دانلود و نصب اپلیکیشن های آن نیز قانون مند می باشد. یک تفاوت عمده در پلتفرم iOS و اندروید این است که اپلیکیشن‌های این iOS تنها از طریق اپ استور (فروشگاه رسمی اپل) قابل دانلود و نصب می باشد. در این میان اپل به اپلیکیشن های غیرعمومی که تنها برای مصارف داخلی یک شرکت و استفاده توسط کاربران آن طراحی می شود مجوتی تحت عنوان گواهی‌ توسعه‌دهنده سازمانی (Enterprise Developer Certificates) صادر می کند تا این نوع برنامه ها بتوانند بدون مشکل توسط شرکتها منتشر شوند.

محدودیت اپ استور برای اپلیکیشن های ایرانی

این مجوز باعث شد توسعه دهندگانی که مجوز انتشار برنامه در اپ استور را نداشتند از فرصت استفاده کرده و اپلیکیشن های خود را با استفاده از گواهی توسعه دهنده سازمانی یا همان اینترپرایز منتشر نمایند. توسعه دهندگان زیادی از کشورهای مختلف دنیا نظیر چین از این گواهی استفاده می کردند که توسعه دهندگان ایرانی نیز جزء آنها بودند. در حقیقت این اقدام برنامه نویسان ایرانی از سال ۹۶ و پس از حذف همه اپلیکیشن‌های ایرانی از اپ استور رخ دارد. در شهریور این سال شرکت اپل به بهانه تحریم، تمام اپلیکیشن های ایرانی موجود در اپ استور را حذف نمود و پس از آن توسعه‌دهندگان این اپلیکیشن‌ها برای دور زدن تحریم اپل از گواهی توسعه‌دهنده سازمانی استفاده کردند.

این اقدام ابتدا توسط چینی ها و روسی ها انجام شد و پس از آن بسیاری از توسعه دهندگان دنیا به استفاده از این روش روی آوردند. این روش باعث شده بود که توسعه دهندگان بتوانند به راحتی اپلیکیشن های کرک شده یا دارای محتوای نامناسب را در اختیار جمع زیادی از کاربران قرار دهند. طبق قوانین شرکت اپل این اقدام غیرقانونی بوده و این شرکت پس از هشدارهای متعدد در نهایت اقدام به حذف این نوع اپلیکیشن ها از فروشگاه رسمی خود نمود. 

روش های جایگزین برای دانلود اپلیکیشن های آیفون

پیش از این شرکت اپل در زمان های مختلف محدودیت های گوناگونی را برای کاربران ایرانی اعمال می کرد و و این کاربران هر بار شاهد مشکل جدیدی بودند. به همین دلیل برخی استارتاپ های ایرانی به فکر راه اندازی مارکت های ایرانی اپلیکیشن های iOS افتاده بودند تا زمانی که اپل به طور کلی کاربران ایرانی را تحریم کند تا حدودی مشکلات را حل کرده و جایگزین آن باشد. این اقدام برای این بود که در زمان تحریم اپ استور کاربران آیفون بتوانند بدون مشکل اپلیکیشن های مورد نیاز خود را دانلود و نصب نمایند.

اقدامات استارتاپ های ایرانی در جهت بی اثر کردن تحریم های اپل از چند سال پیش شروع شد و در نهایت باعث ایجاد چندین اپ استور ایرانی در کشور شد. در حقیقت همین محدودیت های اپل بود که باعث شد فروشگاه ایرانی اپلیکیشن های آیفون راه اندازی شده و در این برهه از زمان که امکان استفاده از App Store وجود ندارد جایگزین های مناسبی برای آن باشند. بنابراین با وجود محدودیت و ممنوعیت اعمال شده توسط اپ استور می توان برخی از خدمات آن را از طریق مارکت های ایرانی جایگزین آن بدست آورد. در ادامه چند مورد از جایگزین های اپ استور را به شما معرفی می‌کنیم.

- سیب اپ (Sibapp)

اپ استور سیب اپ را می توان اولین جایگزین ایرانی اپ استور دانست که از سال ۹۳ و با آغاز محدودیت های اپل کار خود را آغاز نمود. این اپ استور ایرانی همانطور که از نامش هم مشخص است در حوزه اپلیکیشن های اپل فعالیت می کند. مارکت ایرانی سیب اپ از همان ابتدای فعالیت خود با استقبال کاربران مواجه شد و کاربران ایرانی اپلیکیشن های مخصوص سیستم عامل آی او اس iOS را از طریق این مارکت ایرانی دانلود می کردند. کاربر ایرانی با نصب برنامه سیب اپ در گوشی خود می توانند به بیش از ۱۰ هزار اپلیکیشن مخصوص iOS دسترسی پیدا کنند.

مارکت ایرانی سیب اپ

ویژگی مثبت اپلیکیشن از سیب اپ این است که برای دانلود از آن نیازی به داشتن اپل آیدی و گیفت کارت ندارید و بدون هیچگونه محدودیتی می توانید برنامه های مورد نیاز خود را از آن دانلود کنید. در عین حال دیگر محدودیت های اعمال شده از سوی اپل نیز روی سیب اپ اثرگذار نمی باشد. بسیاری از برنامه های موجود در سیب اپ رایگان هستند و برای دانلود چنین برنامه هایی نیاز به ثبت نام در سامانه ندارد. تنها جهت دانلود برنامه های غیررایگان و پولی لازم است در سیب اپ ثبت نام کرده و فرایند پرداخت را انجام دهید.

سیب اپ اپلیکیشنی ایرانی است که به کاربران ایرانی و فارسی زبان خدمات اپل را ارائه می کند تا به این صورت بتوانند تحریم های اپ استور را دور بزنند. اپلیکیشن های ایرانی و بسیاری از برنامه‌های حذف شده از اپ استور اپل نیز در سیب اپ وجود دارد. علاوه بر این‌ها برخی از برنامه های مود شده نیز در آن بارگزاری شده اند که به هیچ عنوان در استور رسمی اپل نیز پیدا نمی شوند. بنابراین با استفاده از سیب اپ می توانید نیاز خود به اپ استور را رفع کرده و دیگر نیازی به استفاده از اپ استور نداشته باشید.

برای دانلود برنامه سیب اپ می‌توانید وارد وب سایت سیب اپ شده و اپلیکیشن آن را به صورت رایگان دانلود نمایید.

- سیبچه (Sibche)

سیبچه دیگر جایگزین اپ استور می باشد که کاملا ایرانی است و اپلیکیشن های ایرانی iOS نیز در آن وجود دارند. در این فروشگاه اپلیکیشن های iOS که نسخه ایرانی اپ استور می باشد همچون مارکت رسمی اپل می توانید به تعداد زیادی اپلیکیشن iOS دسترسی پیدا کرده و آنها را دانلود کرده و نصب نمایید.

فروشگاه اپلیکیشن های IOS سیبچه

بسیاری از اپلیکیشن های سیبچه رایگان هستند و شما کاربر می تواند آنها را بدون صرف هزینه دانلود نماید. هر نوع برنامه ای مورد نیاز کاربران که در اپ استور وجود داشته باشد در سیبچه نیز پیدا می شود. ویژگی مثبت سیبچه و دیگر مارکت های ایرانی اپل عدم نیاز به اپ استور و بی اثر کردن محدودیت های اپل می باشد..

اپ استور ایرانی سیبچه برای کاربران فارسی زبان ساخته شده تا نیازی به اپ استور اپل نداشته باشند. در این فروشگاه بیش از ۱۸ هزار برنامه iOS وجود دارد که کاربران می توانند بودن ارتباط با اپ استور آنها را دانلود کنند.

برای دانلود برنامه سیبچه می‌توانید وارد وب سایت سیبچه شده و اپلیکیشن آن را به صورت رایگان دانلود نمایید.

- آی تیپس (Itips)

هدف از راه اندازی آی تیپس دور زدن تحریم های شرکت اپل و رفع محدودیت های انتشار و توسعه اپلیکیشن های iOS برای توسعه دهندگان ایرانی بوده است. علاوه بر این آی تیپس به عنوان یکی از مارکت های ایرانی اپل محیطی امن و دارای محتوای سالم را برای کاربران ایرانی فراهم کرده است.

آی تیپس؛ جایگزین ایرانی اپ استور

در آی تیپس هزاران برنامه و بازی آیفون و آیپد تنها در دسترس کاربر ایرانی قرار می گیرد و این کاربران می توانند بدون داشتن محدودیت اپ های موجود در آی تیپس را دانلود کنند. آی تیپس متاثر از هیچ یک از محدودیت های شرکت اپل نمی شود و کاربران ایرانی بدون مشکل می توانند از آن استفاده کنند.

برای دانلود برنامه آی تیپس می توانید وارد وب سایت آی تیپس شده و اپلیکیشن آن را به صورت رایگان دانلود نمایید.

- اپ استور ایرانی (Appstore)

اپ استور ایرانی نسخه ایرانی و فارسی اپ استور می باشد که توسط توسعه دهندگان ایرانی طراحی و ساخته شده است. این استور ایرانی هزاران بازی و اپلیکیشن iOS را در اختیار کاربران گوشی های اپل (آیفون و آیپد) قرار می دهد و کاربران می توانند بودن صرف هزینه و به صورت رایگان آنها را دانلود نمایند. در اپ استور ایرانی کاربران هیچ نیازی به خرید اپل آی دی و گیفت کارت ندارند و دانلود برنامه از این مارکت ایرانی به آسانی قابل انجام است.

اپ استور ایرانی

در اپ استور ایرانی هر نوع برنامه iOS پیدا می شود و کاربران می توانند علاوه بر دانلود اپلیکیشن های ایرانی حذف شده از اپل استور بسیاری از برنامه‌های معروف و محبوب خارجی ینز در آن وجود دارد که کاربران می تواند آنها را دانلود کنند. استفاده از اپ استور ایرانی کاملا رایگان بوده و نیاز به پرداخت حق اشتراک نمی باشد. هر نوع دستگاه‌ iOS می تواند اپ استور ایرانی را نصب کرده و از هزاران اپلیکیشن موجود در آن استفاده کند.

برای دانلود برنامه اپ استور ایرانی لازم است وارد وب سایت اپ استور ایرانی شده و پس از وارد کردن شماره تلفن و دریافت پیامک آن را به صورت رایگان دانلود نمایید.

- نصاب (Nassaab)

حتما می دانید که کاربران اندروید برای دانلود و نصب اپلیکیشن‌های اندرویدی با پسوند apk مشکلی ندارند و می توانند به راحتی این برنامه ها را از منابع مختلف دانلود کرده و روی دستگاه خود نصب کنند. اما در سیستم عامل iOS وضعیت چنین نیست و عملا امکان انجام این کار وجود ندارد. کاربران iOS بدون استفاده از اپ استور نمی توانند اپلیکیشن های مورد نظر خود با فرمت IPA را دانلود کرده و نصب نمایند. در سیستم عامل iOS این امکان تنها از طریق مارکت رسمی اپل (اپ استور) امکان پذیر می باشد.

نصاب؛ نصب اپلیکیشن های ایرانی اپ استور

با ایجاد محدودیت های اپل نصاب هم کار خود را آغاز کرد و هدف از ایجاد آن دور زدن تحریم و اعمال محدودیت های اپل بوده است. این مارکت ایرانی توانسته تا حد زیادی مشکل کاربران آیفون و آیپد را حل کرده و کاربران با استفاده از آن می توانند به راحتی فایل‌های IPA را روی سیستم عامل iOS خود نصب کنند. تنها لازم است اپلیکیشن نصبی IPA را وارد برنامه نصاب کنید تا آن را برای شما نصب کند. به علاوه این که در نصاب بخشی تحت عنوان ویترین قرار دارد که بهترین و معروف ترین برنامه های مورد نیاز کاربران در آن قرار می گیرد. برنامه نصاب رایگان نیست و برای استفاده از آن باید مبلغی را به عنوان حق اشتراک پرداخت کنید.

برای دانلود برنامه نصاب می توانید وارد وب سایت نصاب شده و اپلیکیشن آن را دانلود نمایید.

- سیب ایرانی (Sibirani)

سیب ایرانی همچون اپل یک اپ استور یا فروشگاه اپلیکیشن های اپل است که ویژگی شاخص آن ایرانی بودن است. سیب ایرانی با استفاده از روشهای خاصی توانسته دانلود اپ های ایرانی آیفون که پیش از این توسط اپل تحریم شده بودند را برای کاربران فراهم کند. بنابراین توسعه دهندگان iOS دیگر نباید نگران تحریم اپل و مسدود شدن اپلیکیشن های ایرانی باشند. چون دیگر سیب ایرانی جلوی این اتفاق را می گیرد.

مارکت سیب ایرانی

توسعه دهندگان می توانند با خیال راحت در اپ استور سیب ایرانی برنامه های خود را منتشر نمایند. کاربران iOS نیز می توانند بدون مشکل به هزاران اپ ایرانی و خارجی دسترسی داشته باشند و در صورت تمایل هر یک را دانلود کنند. نکته جذاب این است که سیب ایرانی کامل رایگان است و برای ارائه خدمات و دانلود اپلیکیشن ها از کاربران خود هزینه دریافت نمی کند. علاوه بر این باید بدانید که اپ های موجود در سیب ایرانی به صورت خودکار بروزرسانی می شوند.

اگر گوشی آیفون دارید و برای دانلود اپلیکیشن های گوشی خود مشکل دارید دیگر نگران نباشید چو با مارکت های ایرانی iOS مخصوصا سیب ایرانی می توانید بدون نیاز به گیفت کارت و صرف هزینه های دلاری، به هزاران اپلیکیشن ایرانی و خارجی دسترسی داشته باشید و هر یک را به صورت رایگان دانلود کنید.

برای دانلود برنامه سیب ایرانی می توانید وارد وب سایت سیب ایرانی شده و اپلیکیشن آن را دانلود نمایید.

- اناردونی

یکی از جدیدترین سرویس های ایرانی ارائه دهنده خدمات اپل در کشور اناردونی است که کاربران می توانند به کمک آن اپلیکیشن های iOS مورد نیاز خود را دانلود نموده و در گوشی های آیفون نصب کنند. اناردونی به صورت عمومی و کاملا رایگان خدمات خود را ارائه می دهد که در صورت رضایت از خدمات کاربران می توانند با خرید اشتراک از خدمات بیشتر آن استفاده نمایند. این استور ایرانی شانس آن را دارد که در بازار مارکت های ایرانی اپل جایگاه خوبی پیدا کند.

مارکت ایرانی اناردونی

در اناردونی هر برنامه ای را که تصورش را بکنید وجود دارد. اگر تحریم های اپل برای شما هم مشکل ساز شده است می توانید با اناردونی این تحریم ها را بی اثر کنید. برای دانلود از اناردونی نیازی به اپل آیدی و جیلبریک ندارید و بدون مشکل و محدودیت می توانید دانلود انجام دهید. 

برای دانلود برنامه اناردونی می توانید وارد وب سایت اناردونی شده و اپلیکیشن آن را دانلود نمایید.

وب اپلیکیشن؛ روشی مناسب برای دور زدن تحریم های اپل

در عین حال که نسخه های مختلفی از اپ استور ایرانی راه اندازی شده است، نسخه وب اپلیکیشن نیز می تواند بسیار مفید واقع شود. پس از ایجاد محدودیت توسط اپل، بسیاری از توسعه دهندگان اپلیکیشن های معروف نظیر اسنپ، برای رفع محدودیت اقدام به راه اندازی وب اپلکیشن کردند. نسخه وب یا وب اپلیکیشن نسخه از اپلیکیشن موبایل است که از طریق وب سایت و مرورگر وب در اختیار کاربر قرار می گیرد. این نسخه گرچه تمام قابلیت های اپلیکیشن را ارائه نمی دهد اما قابلیت های اصلی برنامه در این نسخه ایجاد شده و می تواند جایگزینی مناسب در چنین زمان هایی باشد.

استفاده از نسخه وب برنامه ها برای بسیاری از کاربران سخت است. چراکه باید مرورگر را باز کنند و پس از نوشدن آدرس نسبتا طولانی سایت، منتشر بارگذاری نه چندان سریع صفحه باشند. این مشکل را می توان با یک ترفند ساده تا حدودی حل کرد. برای حل مشکل باید از نسخه وب برنامه یک میانبر در صفحه اصلی گوشی خود ایجاد نمایید. شرکت اسنپ نیز برای حل مشکل اسنپ در گوشی های آیفون این روش را پیشنهاد دارد. البته باید توجه داشت که برای انجام این کار تنها باید از مرورگر پیش‌فرض iOS یعنی مرورگر سافاری (Safari) استفاده کنید.

به این مطلب امتیاز دهید (امتیاز ۴.۲ از ۵ از مجموع ۱۲ رای)

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی

نظرات کاربران (۲۶)

فانیذ

مرسی از مطالب خوبتون. به نظر من الان بهترین اپ استور ایرانی که بشه جایگزین اپ استور کرد استور سیب ایرانی هست. تنوع برنامه هاش بالا هست .پشتیبانی خوبی داره و هر مشکلی باشه سریع برطرف میکنن. به نظر من که از تمام اپ استورهای ایرانی اشتراک داشتم .سیب ایرانی از همه بهتره

۵ ماه پیش
sima

سلام چرا توی لیستتون سیب بازار نیست،
سیب بازار خیلی بهتره چون بیشتر اپ هاش رایگانه و نیازی به خرید اشتراک نداره
اشتراک هاشم نسبت به بقیه خیلی ارزون تره

۵ ماه پیش
مونا

سلام
کسی از اپ استور سیب بازار استفاده کرده تجربیاتشو در میون بذاره ؟اپ استور جدیده من شنیدم ولی نمیدونم اشتراک بگیرم یا نه.اگه کسی تجربه داره ازش بگه ممنون میشم

۵ ماه پیش
محسن سوران

سلام! واقعا سیب اپ دیگه به درد نمی خوره، یه سیستم کهنه بدرد نخور با پشتیبانی ضعیف. من پیشنهادم استور های تر و تازه مثل اناردون و سیب ایرانی، واقعا برای کاربر ارزش قائلن، نمی دونم چرا هرکی شرکتش بزرگ میشه اینقدر درصد شعورش میاد پایین؟

۱۰ ماه پیش
دانیال کرمی

سیستم عامل ios همه چیزش دست شرکت اپل و برنامه های اون هم به طور اختصاصی با اپ استور اپل نصب می شن. کلا اپل اجازه نصب از خارج از اپ استور رو نمیده چطور اپ استورهای ایرانی تو گوشی های آیفون برنامه نصب می کنن؟!!

۱۰ ماه پیش
Mohammadmehrnia

با سلام من محمد مهرنیا هستم از اپل کیور از امریکا تگزاس که دو ماهه در ایران هستم بهترین کار نخریدن ایفون است وقتی شما تحریم هستید نباید چیزی بخرید که تحریم است و گیر دارد پر باگ است چرا چون دارید از دیتا ایرانی استفاده میکنید امریکایی ها دارند شما رو تحقیر میکنند و شما عین خیالتان نیست افغانستان اپ استور داره شما ندارید نه سیب ایرانی نه سیب وه نه بقیه ی اپ استور ها فایده ندارند و پول الکی میگیرند همه برنامه ها در گوگل پلی رایگان هستند سیستم adhak تا چند روز دیگه از بین میرود و قفل میشود روی ای پی ایران و شما نه میتوانید از اپ استور ایرانی استفاده کنید و این برای شما بده پس را حل نخریدن ایفونه کم برید پز اپل بدید بیخود نیست که امریکا نمیتونه باهاتون چه کنه با تشکر از شما

۱۰ ماه پیش
رامین فرد

مطلب مفید و به درد بخوری نوشتید.
با توجه به اینکه در حال حاضر نرم افزارهای ایرانی تو اپ استور کار نمی کنند و تحریم شدند دو تا سرویس دیگه هم هست که به نظرم به درد کاربرها میخوره
سیبانه و اناردونی

۱ سال پیش
شادی

ممنون از مطالب خوبتون
به نظر من بهترین جایگرینی که میشه برای اپ استور معرفی کرد سیب ایرانی هست چون همه اپ هارو داره و اپ های ایرانی هم به صورت رایگان قابل دانلود است. در کنار اون قیمت اشتراک ها هم خیلی پایین و به صرفه هست و در صورت وجود مشکل پشتیبانی خوبی هم داره نسبت به بقیه استور های ایرانی

۱ سال پیش
نازی ژیناسی

سیب ایرانی بهترین اپ استور ایرانیه! خدا عوضت بده وان دیجیتال!

۱ سال پیش
محمد رضا

سیب ایرانی اصلا بدرد نیمخوره سیپ اپ هم که داغونه و کنده و همه چی رو پولی کرده
از این خارجیا استفاده کنید بهتره

۱ سال پیش
Mohammad Afrozeh

سلام وقت بخیر اپ استور ایرانی سیبجو رو هم اضافه کنید

https://sibjo.ir
بدون محدودیت و کامل رایگان

۱ سال پیش
مونا

دقیقااااا،سیب ایرانی بهترین گزینست
کی میره واسه برنامه ایرانی پول بده اشتراک بخره آخه!!

۱ سال پیش
شیوا

منظورتون از تحریم اپلیکیشن های ایرانی توسط اپل چیه؟ یعنی اپل فقط اپلیکیشن های ایرانی رو از اپ استور حذف کرده یا همه اپلیکیشن های غیرعمومی رو؟

۱ سال پیش
آن‌دیجیتال

همانطور که در ابتدای مطلب هم ذکر شده، اپل در سال ۹۶ به بهانه تحریم های آمریکا اپلیکیشن های منتسب به ایرانی ها را از فروشگاه رسمی خود حذف نمود. توسعه دهندگان خارجی برای دورزدن اپل و عبور از سختگیری های فراوان آن، از گواهی توسعه‌دهنده سازمانی برای انتشار آسان اپلیکیشن ها استفاده کردند.
پس از اپلیکیشن های ایرانی، توسعه دهندگان این برنامه برای دور زدن این تحریم ها، از گواهی توسعه دهنده سازمانی استفاده کردند تا به این وسیله بتوانند اپلیکیشن های خود را در اپ استور منتشر کنند. در نهایت با توجه افزایش سوء استفاده از این روش، اپل به کلی گواهی توسعه دهنده سازمانی را لغو کرد و به دنبال آن همه اپلیکیشن های استفاده کننده از این گواهی که اپلیکیشن های ایرانی هم جزء آنها بودند، از اپل استور حذف شدند.
در حال حاضر توسعه دهندگان خارجی می توانند از روشهای قانونی اپل اپلیکیشن های خود را منتشر کنند، اما این امکان به علت تحریم، برای توسعه دهندگان ایرانی فراهم نیست.

mono

این سایت ها چون رسمی اپل نیستند ممکن است امنیت دستگاه ها رو نقض کنند و برنامه های ناامن منتشر نمایند. اگر کسی امنیت دستگاه براش اهمیت داره باید از مارکت رسمی اپل استفاده کنه و نسخه های غیررسمی اپ استور برای دانلود و نصب برنامه مناسب نیستند.

۱ سال پیش
فلورا

من که گوشیمو جیلبریک کردم و خیال خودم رو راحت کردم. دیگه نه احتیاجی به اپ استور دارم و نه جایگزین های ایرانی و خارجی اون. راحت هر برنامه ios رو که بخوام از اینترنت دان می کنم و تو گوشی نصب می کنم. هم دنگ و فنگش کمه هم راحت شدم از مسخره بازی های اپل.
دیگه تحریم های اپل هم بهش اثر نداره!!

۱ سال پیش
مسعودی

یک دنیا ممنون که اپ استورهای ایرانی رو معرفی کردید. اما جا داره که چند اپ استور خارجی رو هم معرفی کنید که جایگزین خوبی برای اپ استور اپل هستند.
۱- PandaApp
۲- Cydia
۳- INOJB
۴- Tutu App
۵- ZESTIA

۱ سال پیش
اکبر

داداش من که خواستم هر کدوم از برنامه ها رو نصب کنم ارور داد و گفت که برنامه مخصوص ایفون و آی‌پد هست. گوشی من هم ایفون۷پلاس هست اما طرف نمیفهمه!!

۱ سال پیش
اپل

سیب اپ رو استفاده کردم و فکر می کنم جایگزین خوبی برای اپ استور اپل باشه اما یه مشکلی داره که خیلی کنده...
یه مشکل دیگه هم داره که همه برنامه ها رو پولی کرده حتی برنامه های رایگان رو... یعنی واقعا شورش رو درآورده با این کار

۱ سال پیش
محمدحسن

من با بیشتر موارد کار کردم و به نظرم سیب ایرانی sibirani.ir از همه راحت تر و بهتره. چون نسبت به بقیه استور ها می توان چیزهای مورد نیاز رو پیدا کرد. فکر می کنم برای کاربرهای دیگه هم جذاب ترین گزینه باشه

۱ سال پیش
docter

یعنی این برنامه های ایران واقعا می تونن جایگزین اپ استور باشن!

۱ سال پیش
cc

استفاده از وب اپلیکیشن خیلی خوبه اگر همه اپلیکیشن ها نسخه وب رو ارائه بدن

۱ سال پیش
حسین

سلام اگه میشه سیبجو این وبسایت رو هن اضافه کنید
Https://sibjo.ir

۱ سال پیش
محمد افروزه

من قبلا با سیب ایرانی کار کردم و تجربه دارم، به نظرم بسیار راحت تر از دیگر استور های ایرانی میشه ازش استفاده کرد و به چیزی که نیاز داریم برسیم

۱ سال پیش
هما حمیدی

با توجه به اینکه فعلا اپل برنامه های ایرانی رو تحریم کرده و از کار انداخته دو تا سایت دیگه هم وجود داره که فکر می کنم به درد کاربران بخوره. سیبانه و اناردونی

۱ سال پیش
نقاشی ساختمان

بازم هرچی باشه بهتر از هیچیه حداقل جای خالیه اپ استور رو برای کاربران ایرانی پر میکنه

۱ سال پیش
سارا بیانی

فقط سیب ایرانی که مجانیه، بقیه مفت نمی ارزند

۱ سال پیش