تعداد کاربران و رانندگان اسنپ چقدر است؟
موبایل

تعداد کاربران و رانندگان اسنپ چقدر است؟

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

اپلیکیشن محبوب تاکسی اینترتنی اکنون یکی از پرنصب ترین اپلیکیشن های موبایلی به حساب می آید و کاربران بسیاری از آن استفاده می کنند. به گفته‌ مسئولین اسنپ، در پایان سال ۹۷ تعداد کاربران این اپلیکیشن به بیش از ۲۴ میلیون کاربر رسیده است. این در حالی است که تعداد رانندگان اسنپ هم به بیش از ۱.۵ میلیون راننده رسیده است. رانندگان و مسافرین اسنپ در کنار هم روزانه میلیون ها درخواست تاکسی و سفر شهری را انجام می دهند. در ادامه اطلاعات بیشتری در مورد این اپلیکیشن تاکسی اینترنتی به شما ارائه می شود.

اسنَپ (Snapp) اولین سرویس آنلاین تاکسی یا به عبارت دیگر تاکسی اینترنتی است که از سال ۱۳۹۳ فعالیت خود را آغاز کرده است. این استارتاپ فوق العاده که توسط گروه اینترنت ایران راه اندازی شده است توانسته طی مدت کوتاهی فعالیت خود رشد بی سابقه ای را تجربه کرده و با استقبال شدید کاربران مواجه شود.

روش کار اسنپ، این سرویس درخواست تاکسی آنلاین تماما با استفاده از اپلیکیشن یا وب اپلیکیشن مخصوص اسنپ می باشد. کاربر پس از نصب برنامه یا وارد شدن به سایت، رانندگان فعال در محل به او نمایش داده می شوند. برای دریافت ماشین پس از مشخص کردن مقصد خود در اپلیکیشن، رانندگان نزدیک او (بر اساس اولویت بندی خاص) درخواست مسافر را مشاهده کرده و در صورت تمایل آن را دریافت می کنند.

تعداد کاربران اپلیکیشن اسنپ

همانطور که ذکر شد اسنپ از جمله اپلیکیشن های موبایلی معروفی است که در سال های اخیر کاربران بسیاری پیدا کرده است و روزانه هزاران یا حتی میلیون ها نفر از آن استفاده می کنند. این اپلیکیشن پرکاربرد و معروف به گفته مسئولین آن بیش از ۱۰ میلیون کاربر عضو دارد که بسیاری از آنها به طور مداوم از خدمات Snapp استفاده می کنند. اسنپ اولین سرویس آنلاین درخواست تاکسی است که در ایران فعالیت خود را شروع کرد و پس از آن چندیدن سرویس دیگر همچون تپسی و ماکسین هم فعالیت خود را آغاز نمودند.

به گفته مسئول اسنپ، این استارتاپ تاکسی آنلاین اکنون در بیش از ۱۰۰ شهر فعالیت داشته و دارای دفتر کار در تمام استان های کشور می باشد که فهرست شهرهای هدف اسنپ در وبلاگ این سرویس ذکر شده است. همین باعث شده میلیون ها کاربر عضو اپلیکیشن اسنپ شده و با استفاده از این اپلیکیشن تاکسی، در کوتاه ترین زمان و با ارزان ترین قیمت تاکسی پیدا می کنند. موضوع قیمت اسنپ نیز خود مبحثی جداگانه است که جای بحث دارد.

تعداد درخواست روزانه تاکسی در سیستم اسنپ نیز به گفته‌ی این مقام مسئول بیش از یک میلیون می باشد. یعنی از این ده میلیون کاربر روزانه یک میلیون درخواست تاکسی آنلاین در اسنپ ثبت می شود که تقریبا تمام آنها تبدیل به سفر موفق نیز می شوند. نکته دیگر این که از میان این درخواست های آنلاین که توسط کاربران و برای دریافت تاکسی ثبت می شود نیز بیش از ۸۰ درصد به سفر موفق تبدیل می شوند. 

تعداد رانندگان فعال در اسنپ

مشخص است که میلیون ها سفر انجام شده در اسنپ تنها با فعالیت و همکاری رانندگان خودرو و موتور قابل دستیابی می باشد. از این جهت می توان گفت که رانندگان اسنپ نقشی مهم را در این اپلیکیشن ایفا می کنند. به گفته مسئولین اسنپ، در حال حاضر بیش از ۵۰۰ هزار راننده در این سرویس آنلاین فعال بوده و روزانه میلیون ها سفر را انجام می دهند. فعالیت روزانه نیم میلیون راننده در این برنامه خود یک اشتغال زایی بزرگ است که اسنپ موفق به انجام آن شده است. یکی از پرسفرترین رانندگان اسنپ کسی است که بیش از ۹ هزار سفر را در سال گذشته انجام داده است!

نکته جالب در خصوص اسنپ این که درصد نارضایتی کاربران از سرویس اسنپ نیز بسیار پایین می باشد و این مقدار به گفته مسئول این اپلیکیشن کمتر از نیم درصد در روز می باشد. میانگین امتیاز همه رانندگان اسنپ حدودا برابر ۴.۸ است این نشان دهنده رضایت کاربران از رانندگان این ناوگان و سفرهای بین شهری می باشد. علاوه بر این میانگین زمان انتظار برای دریافت تاکسی اسنپ در کل کشور حدود ۴۰ ثانیه می باشد. این دو عامل مثبت باعث شده رضایت کاربران افزایش یافته و محبوبیت سرویس آنلاین اسنپ هم در میان کاربران افزایش پیدا کند.

یک آمار جالب از میزان مسافت پیموده شده توسط رانندگان اسنپ هم جالب توجه است. طبق گفته مسئولین این ناوگان، در سال گذشته میزان مسافت پیموده شده توسط رانندگان اسنپ برای رساندن مسافرین به مقاصدشان مسافتی ۹ برابر بیشتر از فاصله زمین تا کره ماه بوده است!

به این مطلب امتیاز دهید (امتیاز ۴.۷ از ۵ از مجموع ۶ رای)

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (۳)

nobil

خیلی خوبه که اسنپ رونق گرفته حداقل برای خیلی ها منبع درآمد شده. با این که قیمت های پایین اسنپ باعث شده تاکسی ها ناراضی باشند اما خیلی از کسایی که خرج زندگی رو کم می آوردن رفتن راننده اسنپ شدند و روزانه یه چیزی برای خانواده در میارن. حداقل جوون اگر کار پیدا نکرد یه پراید میخره میره راننده اسنپ میشه تا بیکار نباشه

۴ سال پیش
میرزا

نمیدونم چرا خیلی از امنیت اسنپ مطمئن نیستم میترسم بعد از یه مدتی گندش در بیاد که همه اطلاعات کاربران رو سرقت کرده

۴ سال پیش
Iraj eshaghi

خدا خیر و برکت به تاکسی های اینترنتی بده که ما رو از دست آژانس ها راحت کردن. خدا میدونه چقدر پول به این آژانس ها دادیم سر دربست؟!!

۴ سال پیش