توقف پشتیبانی مایکروسافت از ویندوز ۷ در آینده ای نزدیک
نرم افزار و سیستم عامل

توقف پشتیبانی مایکروسافت از ویندوز ۷ در آینده ای نزدیک

نویسنده: تحریریه آن‌دیجیتال

یکی از بهترین و محبوب ترین سیستم عامل های ساخته شده توسط مایکروسافت ویندوز ۷ می باشد که پس از گذشت چند سال از انتشار آن مایکروسافت قصد دارد دیگر از آن پشتیبانی نکند. طبق خبر منتشر شده توسط مایکروسافت این شرکت در سال آینده‌ی میلادی دیگر از ویندوز ۷ پشتیبانی نخواهد کرد و کاربران می توانند از نسخه های جدید ویندوزهای مایکروسافت یعنی ۸ و ۱۰ استفاده کنند.

البته به این معنی نیست که دیگر نمی توانید از ویندوز ۷ استفاده کنید بلکه ماکروسافت دیگر از آن پشتیبانی نمی کند که البته برای ما ایرانی ها تفاوتی ندارد زیرا در ایران عموما نسخه های کپی وکرک شده از ویندوز مورد استفاده قرار می گیرد که آن هم از ابتدا توسط مایکروسافت پشتیبانی نمی شد.

از جمله موفقیتهای بزرگ مایکروسافت انتشار ویندوز ۷ می باشد که پس از نسخه قبلی سیستم عامل یعنی XP بسیار جلب توجه کرد و کاربران بسیاری را به سمت خود جذب کرد. قبل از ویندوز ۷ کاربران از ویندوز ایکس پی با محیطی ساده و غیرگرافیکی استفاده می کردند که البته برای کاربران آن زمان محیط جذاب و گرافیکی قابل درک نیز نبود اما با انتشار نسخه شماره ۷ از ویندوزهای مایکروسافت بسیاری از کاربران به محیط گرافیکی و کاربر پسند آن علاقه مند شدند و ویندوزهای قدیمی را رها کرده و به نصب ویندوز ۷ مشغول شدند.

ویندزو ۷، انقلابی در سیستم عامل های مایکروسافت

قبل از این نیز پس از انتشار ویندوز XP انقلابی در وضعیت سیستم عامل ها بوجود آمد و کاربرانی که از محیط سرد و ساده ویندوز ME و ۹۸ خسته شده بودند به استفاده از ویندوز XP روی آوردند. با انتشار ویندوز ۷ هم مجددا انقلابی در صنعت سیستم عامل اتفاق افتاد و کاربران بسیاری از ویندوز XP به ویندوز ۷ مهاجرت کردند. پس آن نیز دوباره با انتشار ویندوز ۱۰ کاربران بسیاری به سمت آن جذب شدند. جالب است بدانید که در ابتدا کاربران ویندوز ۷ بسیار بیشتر از کاربران ویندوز ۱۰ بودند.

اما پس از تبلیغات فراوان مایکروسافت و امکانات جدید این ویندوز آرام آرام افراد به سمت ویندوز ۱۰ رفتند و اکنون پس از چند سال از انتشار ویندوز ۱۰ گفته می شود که تعداد کاربران ویندوز ۱۰ از ویندوز ۷ بیشتر شده است. اما همچنان کاربران زیادی از ویندوز ۷ استفاده می کنند که آمار آن چیزی در حدود ۴۰ درصد کاربران سیستم عامل ویندوز می باشد.

ویندوز 10

حال خبرهایی مبنی بر عدم پشتیبانی از این ویندوز محبوب به گوش می رسد و به نظر می رسد مایکروسافت تصمیم خود در خصوص عدم پشتیبانی از ویندوز ۷ را قطعی کرده است. چندی پیش نیز قبل از انتشار ویندوز ۱۰ شرکت نرم افزاری مایکروسافت تبلیغات زیادی روی این ویندوز جدید انجام داد و کاربران را به کنار گذاشتن ویندوزهای قدیمی و استفاده از سیستم عامل جدید ترقیب کرد. موضوع اخیر نیز به همین صورت است.

افراد زیادی در دنیا وجود دارند که از نسخه های قدیمی نرم افزارها استفاده می کنند و ویندوز نیز از این قانون مستثنی نیست و بسیاری از کاربران از نسخه های قدیمی ویندوز که عموما XP می باشد استفاده می کنند. همین موضوع باعث شده مایکروسافت تلاش کند تا کاربران به سمت نسخه های جدید حرکت کنند و نسخه های قدیمی را کنار بگذارند. مایکروسافت این کار را با قرار دادن امکانات و گرافیک جذاب در نسخه های جدید و عدم پشتیبانی از نسخه های قدیمی انجام می دهد.

نتیجه این که شرکت مایکروسافت در سال ۲۰۲۰ دیگر بروزرسانی های امنیتی ویندوز ۷ را بصورت رایگان در اختیار کاربران قرار نخواهد داد و کاربران درازای آن باید هزینه سالیانه پرداخت کنند.

به این مطلب امتیاز دهید

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی

نظرات کاربران (۰)